AQUAMAN, Daha ABD’de Vizyona Girmeden 250 Milyon Dolar Hasılat Yaptı

Warner Bros.’un yeni Aquaman filmi ticari anlamda oldukça güzel gidiyor.  Süper Kahraman merkezli film şu anda tüm uluslararası marketlerde toplam 261 milyon doları geçti ve bu durum özellikle de Amerika Birleşik Devletlerinde henüz vizyona girmediğini hesaba katacak olursak oldukça kayda değer.

Variety’e göre Çin şu ana kadar Aquaman için en büyük pazar payına sahip. Box Office 2 hafta içerisinde 189.2 milyon dolar değerinde bilet kesti. Aquaman’ın gösterime girdiği diğer bölgelerde de durum oldukça iyi görünüyor. Meksika’da 7.9 milyon dolar, Brezilya’da 7.7 milyon dolar, Rusya’da 7.4 milyon dolar ve İngiltere’de 6.5 milyon dolarlık bir gişe hasılatı mevcut.

Aquaman filminde Jason Momoa’nın başrol karakterini canlandırıyor. Onunla birlikte oynayan diğer yıldızlar ise; Nicole Kidman, Amber Heard ve Willem Dafoe. Filmin yönetmeni ise daha öncesinde Testere ve Hızlı ve Öfkeli 7 filmini yönetmiş ünlü isim James Wan.

Filmin başarısına karşılık olarak Michael Rougeau şu sözleri söyledi:

“ Aquaman filmi bir sürü ortaya karışık çizgi roman unsurlarının bir araya atıldığı bir film değil. Kendi kendini zirveye taşımış,estetik bir film.”

Aquaman filmi 28 Aralıkta vizyona girecek.