Assassin’s Creed Filmi Haberleri ve İlk Fragman

Geleceği duyurulduğunda büyük bir merak uyandıran Assassin’s Creed filmi için duyurulan haberleri ve ilk fragmanı sizlerle paylaşıyoruz

Daha önceden video oyunlarının sinemaya uyarlanışlarının büyük bir beklentiyle birlikte büyük bir hayal kırıklığı getirdiğini gördüğümüz örnekleri gözümüzü korkutsa da; gerek fragmanı, gerek set görüntüleri “Bu film bi’ harika dostum.” diye haykırıyor adeta. Başrolde Michael Fassbender, yönetmen koltuğunda ise Justin Kurzel‘in oturduğu Assassin’s Creed; dünyada 21 Aralık 2016, Türkiye’de ise 6 Ocak 2017 tarihinde vizyona girecek.

Assassin’s Creed Filmi için konuşan Kurzel’in sözlerinin ana teması bu oyunun sıradan bir shoot-em-up oyunu olmadığıydı.

Bileceğiniz üzere video oyun filmlerinin kalitesi tartışılır bir geçmişi vardır, Assassin’s Creed’in de beklenileni karşılama garantisi yok. Ama yönetmen Justin Kurzel, entrika dolu derin tarihsel hikayesiyle Assassin’s Creed’in iyi bir film olabileceğini düşünüyor.

 Kurzel, Assassin’s Creed’in hikayesindeki insana özgü kısmın geniş bir izleyici kitlesine hitap edebileceğini düşündüğünü söyledi ve ekledi :

“Anılar, bizden önce gelenler, DNA’larını taşıdığımız atalarımız, ulaşabildiğimiz atalarımız, onların şu an olduğumuz kişi hakkında ne düşündüğü, bunlar çok güçlü, insana özgü merak uyandıran  şeyler. Bu yüzden ben gerçekten orijinal ve yeni bir şey olduğunu düşünüyorum. Böyle olunca, 90 milyon oyuncusu olduğuna da şaşmamak gerek. Amaç sadece oynarken eğlenmekten ibaret olmamalı. Assasian Creed’de de insanların gerçekten etkilendiği bir kültür var.”

Assassin’s Creed Filminin Başrol Oyuncusu

Ubisoft firmasının en çok satan oyunlarından biri olan Assassin’s Creed, tüm dünyada bir fenomen haline geldi. Hal böyle olunca sinema evreninde yerini alması kadar doğal bir şey yok.

Yıllardır süregelen “filmi çekilecek mi” soruları geçen yıl cevaplanmıştı. Şimdi sıra geldi filmde kimlerin oynayacağı konusuna. Başroldeki isim, Michael Fassbender.

Justin Kurtzel tarafından çekilecek olan yeni filmde kendisi Callum Lynch adındaki bir Assassin rolünde olacak. Fakat filmin, oyunların içeriği ile herhangi bir ilgisi olmayacağı belirtilmiş durumda.

15. yüzyılda İspanya’da geçecek olan olaylarda Fassbender’a eşlik edecek oyuncular ise Marion Cotillard, Michael Kenneth Williams ve Ariane Labed olarak açıklandı.  Çekimlerin başlandığı bölgeler ise Londra, Malta ve İspanya.

Birçok video oyununun uyarlaması yapılıyor fakat birçoğu da yapım aşamasında kısılıp kalıyor. Assassin’s Creed filmi de bu yapım aşaması kaosundan kurtulan uyarlamaların sonuncusu ve en iddialısı. Michael Fassbender’ın yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği filmin bütçesi geçenlerde Ubisoft CEO ‘su Jean-Julien Baronnet’in açıkladığına göre 200 milyon$’a yaklaşmış durumda.

Assassin's Creed Filmi Michael Fassbender

The Assassin’s Creed’in konusu, iki grup arasındaki -Assassins ve Templars- asırlık çatışmaya dayanıyor. Her bir oyundaki tarihsel bir sahne modern bir sahne ile çerçevelenmiş. Her iki grubun üyeleri de Animus adı verilen ileri bir teknoloji kullanıyorlar. Animus, genetik hafızayı açıyor ve böylece atalarının yaşamlarını deneyimleyebiliyorlar. Modern zamanda Templars grubu, video oyunlarının ihtiyaç duyduğu bütün eczacılık malzemelerini temin eden Abstergo Industries adında çok uluslu bir şirket.

AC Karakterleri arasında Anlatılacak Hikayeleri Olmasına Rağmen Az Tanınan Karakterler

Assassin’s Creed’in içerik sorumlusu Azaïzia Aymar filmin setinden Abstergo binasının içini gösteren birkaç fotoğraf yayınladı. Azaïzia Aymar bir fotoğrafta filmin yönetmeni Justin Kurzel ile birlikte görülüyor. Diğer fotoğrafta ise Abstergo logosunu duvarda görüyoruz.