Assassin’s Creed Karakterleri : Anlatılacak Hikayeleri Olmasına Rağmen Çok Az Tanıdığımız 5 Karakter

Assassin’s Creed serisi seven arkadaşlar merhaba. Bu yazıda serinin bazı oyunlarında yan karakter olarak yer alan Assassin’s Creed karakterleri konu edildi. Ancak “aslında bu karakterin bize sunacağı bir hikayesi var” dedirten 5 karakteri sıraladık. İyi okumalar.

Ubisoft’un sunduğu Assassin’s Creed kısa sürede oyun dünyasının en büyük serilerinden biri haline geldi. Tarihin çeşitli noktalarında suikastçı rolünü üstlendiğimiz seride hedeflerimizi öldürmeyi içeren görevleri tamamlamak üzere parkur, gizli taktiklerden yararlanmamız gerekiyor.

Bu karakterlerin sadece adını biliyorsunuz hikayesini değil!

Ancak bu kadar büyük çapta bir franchise sahibi olmak demek hikayeler için hem ana hem de yan karakterler olarak birçok karakteri de oluşturmak anlamına geliyor. Serinin ve oyunların doğası gereği bazı yan karakterlerin olması gerekenden daha çabuk sürede geri plana düşmesi oldukça normal bir durum olabilir. Buna rağmen, bu karakterlerin arka planında aslında oldukça iyi hikayeler barındırdığı da ortada. Bu karakterler ile ilgili biraz daha bilgi sahibi olsaydık eğer, seriden daha çok keyif alabilirdik diyebiliriz.

  • 1. Serinin ilk oyununda Suikastçılara İhanet Etmiş Olan “Masun”

Bazı oyun karakterleri, yaptıkları seçimler ile bizde merak uyandırır. Oyunu oynarken kendimiziNeden bunu yaptın ki şimdi ?” sorusunu sormaktan alıkoyamayız. Bu, Masyaf köyünde yaşayan ve aynı zamanda topluluğun vaizi olan Masun karakteri için birebir yaşayabileceğimiz bir durum. Masun verdiği karar ile gerçekten de oldukça kötü sonuçlara yol açmıştı.Tapınakçılar yararına çalışmaya karar veren Masun uzun zamandır barındığı evine ihanet etmiş ve neredeyse herkesin ölmesine yol açmıştı. Nihayetinde yaptıklarından dolayı idam edildi ancak bunu yapmasındaki kişisel sebepleri bilseydik eğer, hikayenin bu kısmı daha bağlayıcı olabilirdi.

  • 2. Duncan Walpole Assassin’s Creed’de Hain Bir Suikastçiydi: AC Black Flag

Bazen en dikkat çekici olan karakter en kötü seçimleri yapmış olandır. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi’nin bir çalışanı olan ve Tapınakçılara katılmak için Suikastçılara ihanet eden Duncan Walpole için bu kesinlikle doğru bir tespit.

On yıl Kardeşlik için çalıştıktan sonra, Walpole taraf değiştirdi ve sonunda amacına ulaşmak üzereyken Edward Kenway tarafından öldürüldü. Ancak bu durum karakteri gerçekten tanımamıza yetecek kadar süreyi bize vermedi. Sonuç olarak 10 yıl sadık kalan bir karakterin neden ihanet ettiği bir gizem olarak kalmış oldu.

  • 3. Apollodorus Bayek ve Aya’nın arkadaşıydı: AC Origins

MÖ 90’larda Sicilya’da doğan Apollodorus, Kleopatra’nın yanı sıra oyunun ana karakterleri olan Bayek ve Aya’nın da arkadaşıydı. Hatta onların tarafında görülen birkaç kişiden biri olduğunu da söyleyebiliriz.

Julius Caesar ve Kleopatra Bayek ve Aya’ya daha sonra ihanet etse de, Apollodorus onların arkasını korumak için elinden geleni yapmıştı. Ancak bu durumu hayatıyla ödemişti. Buna karşılık, AC: Origins‘te Apollodorus’un anlatısında her zaman daha fazlası varmış gibi bir histe mevcuttu. Ve tam da bu yüzden, ekranda daha fazla zamana ihtiyacı vardı.

  • 4.Charles Dorian AC: Unity’de oldukça ilgi çekici bir karakterdi

Charles Dorian, 1700’lerin ortalarında Fransa’da eski bir Assassin ailesinde doğmuştu. Sonrasında ise o dönemin suikastçilerinin ayrılmaz bir figürü haline gelmiş bir karakterdi. Öyle ki, Kardeşlik ona Öncü Kutusu denilen oldukça önemli bir eser dahi emanet etti. Maalesef bu durum iyi sonuçlanmadı.

Öncü Kutusu verildikten bir süre sonra Dorian bir tapınakçı tarafından öldürüldü. Dorian Unity’de etkili anlatılmasına karşılık o kadar çabuk sürede öldü. Oyuncular da büyük bir hikayenin sonundan yeni bir hikayeye başlıyor gibi hissettik.

  • 5. Sir David Brewster, AC :  Syndicate’de eşi benzeri görülmemiş bir tapınakçıydı.

Assassin’s Creed karakterleri arasında tüm suikastçiler ve tapınakçılar şiddet eğilimli kişiler değillerdi. Bazıları kendi taraflarına olan yardımları farklı şekilde sunan düşünür ve filozoflardan oluşuyordu. Sir David Brewster da onlardan biriydi. Bir İskoç Tapınakçısı olan Brewster, optik alanındaki çalışmalarından dolayı büyük saygı gördü. Kendisinin Kaleydoskopun mucidi olduğu söyleniyordu. Tapınakçılar’daki asıl işi Cennet Elması’nı araştırmaktı. Brewster sonunda Evie Frye tarafından öldürüldü ama gerçekten ilgi çekici bir karakterdi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Assassin’s Creed karakterleri arasında hikayesini bilmenin iyi olacağı karakterler var mı? AC serisini başarılı buluyor musunuz? Her türlü yorumunuz ile ilgileniyoruz.