Game of Thrones Yazarı George R.R. Martin, 6. Kitaptan Bölüm Yayınladı

George R.R. Martin, Buz ve Ateş’in Şarkısı serisinin 6. kitabı Kış Rüzgarları’nı, Game of Thrones’un yeni sezonu başlamadan önce bitiremediği için hayranlarından özür diledi. Martin, okuyucularına  teşekkür niteliğinde kitaptan yeni bir bölümü yayınladı.

Yeni bölüm,  Arianne Martell  ve onun Sand Snakes ile olan ilişkisi üzerine kurulu. Kuşkulu bir grup savaşçı şu an seride Dorne’ye doğru coşkuyla ilerliyor. Arianne hakkında olan yeni bölüm, Alayne hakkında olan Kış Rüzgarları bölümüyle yer değiştirmiş durumda.

Yeni bölüm, kitabı bir an önce ellerine almak isteyen okuyucular için umut vaad edici olsa da, Martin, daha önceden olduğu gibi kitabı bitirmeye henüz yaklaşmadığını söylüyor. Martin, LiveJournal  sayfasında açıkça, websitede örnek bölümü değiştirmesinin kitabı bitirdiği anlamına gelmediğini açıklıyor.

“Saçma sapan söylentilere inanmayın; bölümü değiştirmiş olmam kitabı bitirdiğimi göstermiyor. Üstteki ikonu gördünüz mü? Maymun hala sırtımda…. ama büyüyor..ve bir gün…’”

Martin, son kitabı olan Ejderhalarla Dans’ı, 2011 yılının Temmuz ayında yayınladı. Hayranlar Martin’in yavaş yazmasına alışkınlar ama Game of Thrones dizisinin kitabı yakalamasıyla merak iyice artmış durumda. Martin bunun için özür dileyerek, kendisinin ve dizi sorumluları  David Benioff ve D.B. Weiss’in çabalarına rağmen, dizinin 6. sezonunun kitaptan spoiler içerdiğini söyledi.

Kaynak: George R.R. Martin’s website