Andrew D. Tran’dan Star Wars Temalı G.O.T Karakterleri

Bir yanda kült bilim-kurgu eseri Star Wars, diğer yanda son yılların popüler fantastik kitap ve dizi serisi Game of Thrones. Bu kez ikisi bir arada karşımızda.

Sanatçı Andrew D. Tran, Star Wars ve Game of Thrones karakterlerinin bileşiminden yeni karakterler türeterek çizimlerini yapmış. Adına da “Game of Star Wars” demiş. 6 farklı Game of Thrones karakterini yeniden Star Wars evrenine göre tasarlyan Andrew Tran’ın çalışmalırını website ve Deviantart sayfalarında da görebilirsiniz.

Arya Stark’ın kılıcının yerini bir lightsaber almış ve Jedi Padawan’a dönüşmüş. Dövüşmeyi seven bu kız için bu rol gayet uymuş.

arya star wars got

Daenerys Targaryen, Star Wars versiyonunda “Mother of Rancors” olarak karşımızda. Rancor’lar, sürüngenimsi yaratıklar olup, Darthomir gezegeninde yaşamaktadırlar. Return of the Jedi’da Jabba the Hutt’ın evcil hayvanı olarak görmekteydik. Ejderha olmayan bir evrende benzer bir seçim olarak Rancor’lar kullanılmış.

daenerys star wars

Çizer, Jamie Lanninster’ın “Kingslayer” lakabını “Sith Slayer(Sith avcısı)” olarak değiştirmiş. Daha onurlu bir lakabı ve Luke Skywalker’ınki gibi metal bir eli var.

jamie star wars got

Red Woman Melisandre, Işığın Sith Lord’u olarak ortaya çıkmış.melissandre star wars got

Gizemli Gece Kralı, Akyürüyenler’in liderliğini yapmakta. Star Wars versiyonunda ise, bir Sith Lord’u olmuş. “The Sith Night King” Arkasındaki sith ordusunu görebilirsiniz. Darth Maul’a da benzemiyor değil.

night king star wars got

Tyrion Lanninster ile Han Solo bileşimi diyebileceğimiz bir karakter. T.L. burada Imp Scoundrel olarak bu çizimlerin arasında yerini almış.

tyrion star wars