ADAM MCKAY Absürt Filmler Yapmaya Geri Dönüşü Hakkında Ne Hissediyor? İşte Yanıtı

Adam McKay ’in yazar ve yönetmen olarak kariyeri, 2015 yılında yaptığı The Big Short filmiyle büyük bir dönüşüm yakaladı. Öncesinde daha sıradan konularda film yapıyordu ancak birdenbire bu ciddi filmiyle daha ciddi bir çizgide gitmeye başladı. İlerleyen süreçte de bu yeni özelliğini korusa da artık işler değişiyor gibi görünüyor. Tekrardan absürt projelere geri döneceğini yakın zamanda vermiş olduğu bir röportajda kanıtlamış oldu.

“ Tanrım evet, lütfen! O günleri özlüyorum. Elbette ki Step Brothers’ı kast ediyorum. Her gün gülüyorduk. Talledega Nights, Anchorman zamanları en güzel zamanlardı. Şimdi gerçekten bilmiyorum, gerçekten. Gerçekten de küresel ısınmayla dalga geçebilecek bir komedi filmi yapabilir miyiz? Eğer yapabilirsek, yapan kişi ben olacağım! Sadece bir yolunu bulmam gerek.”

Elbette ki hayranları Adam McKay’in The Big Short’tan önce onun bu politik noktalarının farkındaydı. 2010 yılındaki komedi filmi The Other Guys da bir parodi filmi olarak çok komikti. Bu başarılı projelerini hesaba katacak olsak bile küresel ısınma ile ilgili bir komedi filmi yapabilmek kolay bir iş değil. Bu yüzden de Adam McKay’in böyle bir işin altından kalkabileceği konusunda şüphelerimiz var.

Tüm bu yorumlara Adam McKay “Komediye gerçekten ihtiyacımız var. Bana komedinin ne olduğunu söyleyin, ben de o işte varım!” dedi.

Kaynak: Cinemablend