MARVEL’dan Yeni ve “Çok Güçlü” Bir IRON MAN Zırhı Geliyor

Tony Stark, laboratuvara geri dönüyor gibi görünüyor. Çünkü Marvel, tüm beklentileri karşılayacak yeni bir Iron-Man zırhı sunacak.

Iron Man #10 yazarı Dan Slott ve çizer Valerio Schiti, “Stark Realities” hikayesine dair birkaç ipucu verdi. Yeni bölüm başlığının adı “The Impossible Armor” yani İmkansız Zırh. Bu da Tony’nin çok güçlü bir Iron Man kostümü yapacağını öne süren bir başlık anlamına geliyor.

Hikaye özeti şöyle;
Iron Man bir zırh değil. O Tony Stark’ın zihninde doğmuş bir fikir. Ve düşünce ile gerçeğin bir arada bulunduğu, Tony’nin hayal gücünün serbest olduğu yerde, ne tür dehşet vericiliğe sahiplikte bir “çok güçlü Iron Man zırhı” doğacak?!
[Not: Burada all-powerful Iron Man zırhı denmiş, Türkçeye çok güçlü Iron Man zırhı olarak çevirdik.]

Yazar Slott şunları diyor; “Uzakta kaldığım 2 hafta boyunca gelecekteki 3-boyutlu Fantastik Dörtlü konusunu yazdım.” Ve Tony Stark: Iron Man konusu için şöyle ekliyor. Oh, Aman Tanrım, Valerio bir gün içinde bunun için kostüm zırhını tasarladı. Ve bu benim bugüne kadarki EN SEVDİĞİM zırh. Cidden bunun oyuncağını istiyorum. ”

IRON MAN Zırhı
Alexander Lozano, Marvel Entertainment
Tony, serilerde çok sayıda Iron Man zırhı kullandı. Slott, karaktere olan yaklaşımının Black Mirror ile Rick and Morty arasında olduğunu söylüyor. Schiti ise görsel olarak animasyon serisi Transformers’dan Gundam ve Ghost in the Shell hatta Mazinger Z ve Steel Jegg gibi mangalardan da esinlendiğini belirtmekte.
Ayrıca şunları da söylüyor; “Okuyucuların “bu seride yüzlerce farklı zırh görmeyi beklediklerini” söyledi. Bana göre bu cennet sayılır. Yeni tasarımlar yapmak çizgi romandaki en sevdiğim şeylerden biri ve burada böyle bir ikonik karakterle oynama, farklı stilleri deneme ve yeni ve sıra dışı zırhlar yaratma şansım var. “Iron Man #10 , Mart 2019’da piyasaya çıkacak.

Yeni Iron Man zırhını görmek için heyecanlı mısınız?  !