Sword Art Online 3. Sezon Söylentileri

Serinin hayranları nihayet Sword Art Online’ın 3. sezonunda Alicization arkını görecek mi?

Sword Art Online 3. sezonunun prodüksiyonu, Sword Art Online: Ordinal Scale filminin özel gösterimine katılan bazı hayranlar tarafından olası görünüyor. ComicBook‘un aktarımına göre anime blog sitesi Yaraon, sezon 3 duyurusunun Ordinal Scale filminin sonundaki jenerikte görüneceğini öne sürüyor.

Sword Art Online: Ordinal Scale, Sword Art Online olayından dört yıl sonra 2026 yılında Kirito, Asuna ve arkadaşlarının geri kalanı, Ordinal Scale adı verilen yeni VRMMORPG’de bir sonraki maceralarına atılacak.

SPOILER SAYILABİLİR!

Oyuncular Augma adında ufak kulaklıklara benzeyen yeni bir sanal gerçeklik cihazını kullanarak Ordinal Scale oynayabilecek. Yeni cihaz boyut ve taşınabilirlik bakımından mevcut VR makinesi Atmusphere‘den çok daha üstün.

Ordinal Scale’de, oyuncular gerçek dünyada çeşitli yerlerde görünen canavarları yenip öğeleri toplayarak ranklarını yükseltebilecekler. Oyundaki sıralama sistemi, kardinal sayı yerine sıra numarası ile gösterilecek. Bu, üst düzey oyuncuların ezici güç sahibi olmalarına rağmen PvP savaşlarında rankın sonucunu belirlemede önemli bir faktör haline gelmesine neden oluyor.

Yapımcı Shinichiro Kashiwada, anime hikaye örgüsünde henüz yer almamışken Kirito ve Alicization arkında yer alan diğer karakterleri 3. sezonda görmek istediğini belirtmişti.

Alicization arkında Kirito, VR Suç Bölümü yetkilisi Kikouka Seijiro‘nun emirleri altında Rath adlı esrarengiz bir organizasyon içinde bulunacak. Kirito, Soul Translator olarak adlandırılan yeni bir deneysel 4. nesil FullDive makinesi test ederek, insanların özelliklerini ve etkilerini gözlemlemeye ve daha değerli veriler toplamaya çalışıyor olacak.

Ancak Kirito, Rath’ın Soul Translator’ı askeri amaçlı kullandığının farkında değil. Makine uyumlu hale geldikçe, zamanla gerçek dünyadan bin kat daha hızlı Underworld adı verilen yeni bir sanal dünya yarattı. Bir noktada Kirito yeraltı dünyasında sıkışıp hayatının on bir yılını çocuk olarak yaşayacak.