SHERLOCK Dünyalarından Ne Haberler Var?

Sherlock dünyaları insanları zekanın ve macerayla iç içe geçen bir yolculuğa sokmasıyla meşhurdur. Sir Arthur Conan Doyle’nun harika kitapları Robert Downey Jr. ve Benedict Cumberbatch’in oynadığı karakterlerle biz hayranlara büyüleyici deneyimler yaşatmıştı. Peki Sherlock dünyalarından yeni haberler var mı?

Robert Downey Jr. ve Benedict Cumberbatch

RDJ SHERLOCK EVRENİ

Kısa süre önce HBO Max’in Downey ve eşi Susan Downey tarafından çiftin yapım şirketi Team Downey altında yapımcılığını üstlendiği ünlü dedektife dayanan bir çift dizi geliştirdiği duyuruldu. Oyuncu, MCU’nunkine benzer bir Sherlock Holmes sinematik evreni yaratma arzusunu dile getirerek, Sir Arthur Conan Doyle’un eserlerinin henüz benzeri olmayan bir gizem dizesi için mükemmel olduğunu belirtti. 

Sherlock Holmes-Film

Sherlock Holmes 3 hakkındaki haberler büyük ölçüde sessizliğini koruyor ve resmi raporda basitçe “franchise’daki üçüncü bir film geliştiriliyordu ama asla o aşamanın ötesine geçmedi ” ifadesi vardır. Sherlock Holmes 3’ün kendisi yakın gelecekte vizyonda olmayacak gibi görünse bile, iki HBO Max spinoff serisi sonunda onu harekete geçirmeye yardımcı olabilir. Üstelik Avengers Endgame’de Tony Stark rolü yeni bitmişken bu yeni evreni inşa etmek için oldukça güzel bir dönemde olduğunu düşünüyorum.

Downey Jr.’ın Tony Stark görev süresi dışındaki en büyük başarısı Sherlock Holmes filmlerindeydi. 2009 Noel Günü’nde sinemalara gelen ilk Sherlock Holmes , dünya çapında 524 milyon dolar topladı ve büyük ölçüde olumlu eleştiriler aldı. İlk Iron Man’in 585 milyon dolarlık brüt tutarının sadece 61 dolar altında ve çok daha düşük bir 90 milyon dolarlık bütçeyle Downey Jr., Iron Man övgü dalgasını tamamen farklı bir karaktere taşıdı. Sherlock Holmes: A Game of Shadows , 2011 tatil sezonunda 545 milyon dolar ile daha da iyi bir performans sergilemişti.

BENEDICT CUMBERBATCH SHERLOCK EVRENİ

2017’de son bölümlerini yayınladığından beri, Sherlock hayranları hit dedektif şovunun geri dönmesi için çaresizdi. Ve şu an için yeni sezonlar hazır olmasa da, dizinin yaratıcıları Steven Moffat ve Mark Gatiss, eğer sadece Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman mevcut olsaydı, daha fazlasını yazmaktan memnuniyet duyacaklarını söylediler. “Yarın tekrar Sherlock yapardım, neden bana soruyorsun?” Moffat, bunu Radio Times Covers Party’de RadioTimes.com ile özel bir röportajda belirtti.

Sherlock- Dizi

“Bu Benedict ve Martin’e bağlı” diye ekledi. “Çok uzun bir süre boyunca o şova çok sadık kaldılar ve şimdi yapmak istedikleri şeyin mutlaka bu olduğunu düşünmüyorum – yeterince adil, kesinlikle yeterince adil. Ama eğer biri araya girenin ben olduğumu düşünürse, güvenle yarın yazmaya başlayacağımı söyleyebilirim. herkes de yaptı.

Ayrı bir röportajda, Gatissi “kapıyı kapatmadıklarını” iddia ederek ve kendisi, Moffat ve Vertue’nun “biraz daha bu işi yapmayı çok seveceklerini” yineledi. “Ama fark etmişsinizdir, kadro çok meşgul,” diye devam etti. “Demek şu an gerçekten bu durumdayız. Yani… kim söyleyebilir ki?” Cumberbatch ve Freeman’ın gerçekten Sherlock projesi için fazla boş vakti yok. Ayrıca oyuncular başka projelerde başarılarını sürdürmeye devam ediyorlar. Böyle bir durumda Sherlock dizisini çekmeyi neden istesinler ki diye düşünmeden edemiyorum.

Son Notlar- SHERLOCK DÜNYALARI

Yakın zamanda başka Sherlock yapımları da ortaya çıktı. Ancak bana göre hiçbiri bu ikisinin yerini tutamaz. Sherlock Holmes karakterini filmiyle de dizisiyle de bana göre harika işler ortaya koyan yapımlarla izledik. RDJ’nin projesinin devam edecek olması haberi beni oldukça sevindirdi. Benedict Cumberbatch’in ise yakın zamanda Sherlock rolüne dönmesi oldukça zor gözüküyor. Ama bir gün neden olmasın tabiki.

Kaynaklar: CBR, Screenrant ve Radiotimes‘ın yazılarından derlenmiştir.

25 yaşında hayal sever bir gencim.