O Film Bir Gün Gelecek: SHERLOCK HOLMES 3 Filmi Çıkış Tarihi Ertelendi

Marvel tarafında çıkacak yeni filmler, DC’nin yılmaz sinema hamleleri ve dahası, bugünlerde sinema dünyasının çok hareketli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Onca film ve hayran kitlesi arasında, kıyıda köşede, az ama umutlu başka bir kitle var. Bu kitlenin kalplerinde ise uzun süredir bir başka seri gömülü. Günümüzde Iron Man olarak bilinen Robert Downey Jr.‘ın başrolünde olduğu Sherlock Holmes serisi!

watsonholmes,

Sherlock Holmes 3 için çıkış tarihi Aralık 2020’den tam 1 yıl sonrasına Aralık 2021’e ertelendi. Kalbi kırık hayranların ise biraz daha beklemesi gerekecek. Bu 1 yıllık ertelemenin nedeni hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.

Sinemada ilk kez karşımıza 2009 yapımı Sherlock Holmes ile çıkan seri devamında 2011 yılında Sherlock Holmes: A Game of Shadows ile seyircisine unutulmaz anlar yaşatmıştı. Robert Downey Jr. ‘ın yorumladığı Sherlock Holmes ve Jude Law tarafından canlandırılan kadim dostu Dr. Watson hayranların dimağlarında unutulmayacak bir ikili haline gelmişti.

watsonholmes,

Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği bu iki film toplamda 215 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olup dünya çapında yaklaşık 1 milyar dolar hasılata ulaşmıştı.

Film hakkında bilinen az detaydan birisi ise olayların A Game of Shadows’dan tam 10 yıl sonra geçecek olması, yani 1900’lerde geçen bir Sherlock Holmes filmi ile karşılaşacağız. İşlerin ilginçleştiği nokta ise senaryosunu Chris Brancato’nun yazmakta olduğu film için henüz açıklanmış bir yönetmenin olmaması.

Erteleme hakkında hiçbir açıklamanın yapılmamış olması akıllara şirketin yönetmenlik koltuğuna tekrar Ritchie’yi getirmeye mi çalışıyor sorusunu getiriyor. Soru işareti ile biten A Game of Shadows filmi düşünülürse işleri toparlayabilecek ve aradan geçen 10 yıl sonunda hayranlara aynı tadı tattırabilecek tek kişinin Ritche olduğunu söylemek yanlış olmaz74bd43cfe7efd0190f8cafcea3d9b3b5,

Fakat ne yazık ki yönetmen bu aralar Disney tarafında yapımı süren Aladdin filmi ile meşgul. Ne olursa olsun Sherlock Holmes hayranları karşılarında açıklanmış bir tarih olduğu için mutlu olmalı. Onca yıllık bekleyiş sona erecek ?

Sinema, dizi, oyun sever