THE BATMAN | Yarasa Adamın Beyaz Perdedeki Asıl Yansıması

Robert Pattinson’ın başrolde oynadığı The Batman filmi 2022 vizyona giren DC yapımı tekrardan uyarlama film olarak karşımıza çıktı.

The Batman Filminin Konusu

Film Batman’in Batman olma süreci yerine, 2 yıldır Batman olan Bruce Wayne‘i anlatmaktadır. Batman kötü adamları yakalama ve adalete teslim etme görevini yerine getirirken karşısına ip uçları bırakan bir katil çıkar. Katil belediye başkanını öldürerek büyük bir şovla birlikte kendini halka tanıtır ve devlet adamları, savcılar gibi önemli adamları öldürerek aslında insanların uyanmaları ve devletin yaptığı menfaatlerin arkasında dönen olayları görmelerini istemektedir.

Seçtiği yol yanlış olsa dahi halk bu katili destekleyerek, katilin oynadığı oyunun biraz daha uzun sürmesini sağlar. Her ölümde Batman’e bilmeceler sorar ve ona bir sonraki kurbanla ilgili ipuçları bırakır ve Batmanin onları bulması ve konuşturması gerekir.

Tek tabanca Batman’imiz bu ipuçlarını bulmak için dedektif ve Catwoman yardımlar alarak olayları çözmeye çalışır.

DC bizlere diğer filmlerinden ayrı bir şekilde Joker filminde de olduğu gibi karanlık bir temada ve ağır bir şekilde işlenmiş bir film sunar. Müzikleri ile olsun teması ile olsun gerçekten başarılı bir filmdi. 3 saat süren filmimiz IMDB üzerinden 8.3 alarak başarılı bir yapıt olmuştur.

The Batman Filmi Hakkında Yorumum:

The Batman benim deyimimle asıl Batman gerçekten de asıl Batman olmuştur. Karakterimiz diğer karakterler gibi bir geçmişe sahip değildir. Batman dediğimiz yalnız, yetim, sevgiye ihtiyacı olan ve ailesinin intikamını arayan bir karakterdir.

2022 yapımda gördüğümüz Batman’de tam olarak böyledir. Gerçek hayatta Bruce Wayne karakterimiz de yetim ve yalnız olmasından dolayı sevecen ve tatlış bir insan yerine olması gerektiği gibi ağır başlı bir karakter olmuştur.

Batman her şeyiyle Batman’di ve ben buna bayıldım.

Film 3 saat olmasına rağmen sizleri polisiye bir hikaye ile içine çekerek Batman ile birlikte katili arama sürecine giriyorsunuz. Bu sayede filmi sıkılmadan izleyebilirsiniz. Eğer sadece Batman’in günlük yaşantısını, Bruce Wayne’in bir iki iş evrakı imzaladıktan sonra geceleri Batman olarak şehri korumak için birkaç adam pataklamasını izleseydik bu gerçekten de korkunç olurdu.

DC burada iyi bir film sunmuş. Çizgi romandan şaşmaması ve senaryoda ona göre ilerlemesi diğer DC filmlerine göre çok daha güzel bir sonuç ortaya çıkartmış.

Robert Pattinson

Oyuncular ve Oyunculukları

Başrolde Robert Pattinson’ın oynadığını öğrendiğim zaman oldukça şaşırmıştım ve beklentim oldukça düşüktü. Fakat o kostüm içinde, siyah boyalı gözlerle Robert Pattinson’ın çok başarılı bir Batman olmuş. Filmde sergilediği oyunculuk haricinde kostüme bayıldım. Ah o kostüm…

Batman’e yardım eden ve Catwoman rolünde oynayan Zoë Kravitz’i oldukça Catwoman buldum. Dış görünüş olarak tam olarak Catwoman olmasına karşın kostümünü yeterli bulamadım ve güzelim karakteri biraz yavan göstermesi hoş olmamış. Kostümün yetersiz olması ve ön planda olmaması da mantıklı sonuçta film Catwoman filmi değil.

Sonuçta film The Batman’di ve filmin parlayan yıldızı da Batman olmuş.

DC’den gelecekte de böyle filmler bekliyor olacağım. Joker filminden sonra bu kadar başarılı bir film geleceğini düşünmesem de bunu başarmış olmalarına oldukça sevindim.

Filmdeki kötü karakterimiz de bana oldukça Joker’i anımsattı. İleride güzel bir ikili olacak gibi gözüküyor.

DC hayranı olsanız da olmasanız da bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Film fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.