“Rogue One: Jyn Erso Annesi Aslında Bir Jedi” Açıklaması Geldi

“Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ndeki Jyn Erso, daima “Güç” ile birlikteydi.

Yahoo! Movies’e konuşan senaryo yazarı Chris Weitz, Jyn’in annesinin filmin ilk taslaklarında bir Jedi olduğunu söyledi. Hikayede kısa bir süreliğine arkaplanda bile olsa “Evet, Jyn’in annesi bir Jedi idi” dedi

Lyra, Rogue One’da kısa süreli bir rol almış olsa bile, geçmişe yönelik sahnelerde gördüğümüz gibi, kyber kristalinden(Star Wars evreninde kyber kristali, ışın kılıçlarının yapımında kullanılmakta olan özel bir maddedir) yapılmış bir kolyeyi kızı Jyn’e veriyor. Ve ona saklanması gereken yere gitmesini ayrıca ‘Güç’e güvenmesini söylüyor. Lyra’nın Güç ve öğretileri için büyük bir saygıya sahip olduğu zaten belli olmakta.

Jyn Erso

Jyn Erso’nun annesi Lyra, “Rogue One” daki olaylara yol açan roman “Star Wars: Catalyst” de daha büyük bir rol oynamıştır. Romanlarda Erso ailesi, Orson Krennic ve İmparatorluk ile ilişkilerini geliştirmişler ta ki saklanmaları gereken zamana kadar. Jyn Erso

Weitz’in röportajında ​​açıkladığı gibi “Rogue One” öncelikli olarak “Star Wars” evreninin sıradan kahramanları üzerine odaklanmaktadır. Yani, Rogue One kahramanları amaçlarını gerçekleştirmek için gücüne ve zekasına güvenmek zorundalar, oysa kör Jedha monk Chirrut Îmwe görme yeteneğini eksikliğini telafi etmek için Güc’ü kullandı. Jyn, Cassian Andor ve Bodhi Rook gibi karakterler sıradan, güç olmayan araçlar vasıtasıyla olağandışı başarılar elde etti.

Gareth Edwards’ın yönettiği Rogue One: A Star Wars Story’nin oyuncuları Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Jiang Wen ve Forest Whitaker.