DRIFTERS 2. Sezon Geliyor!

Kana, eğlenceye, aksiyona devam! Bugün 12. bölümüyle finalini veren Drifters 2. sezon geliyor! Bugün çıkan bölümün sonunda, ”Devam edecek, 20XX yılında tekrar görüşmek üzere, hoşça kalın.” ibareleriyle, ikinci sezon duyurusu yapıldı.

Drifters

Hellsing’in yaratıcısı olarak da tanıdığımız Kouta Hirano’nın bir başka yapımı olan Drifters’ın konusu şöyle: Sekigahara Savaşı’nda bulunan Shizamu Toyohisa, Ii Naomasa’ya ölümcül bir yara vermeyi başarır ama kendisi de büyük bir yara alır.
Savaş alanında kanlar içinde ilerlerken, kendini bir anda sonu görülmeyen kapıların dizili olduğu bir koridorun içinde bulur. Murasaki, bu alanın sorumlusu, hemen yanındaki kapıyı işaret eder ve Toyohisa’yı başka bir mekana gönderir.
Toyohisa, gittiği yerde aynı kendisi gibi nasıl geldiği bilinmeyen, farklı zaman ve mekanlardan gelmiş savaşçılarla karşılaşır.
Artık “Drifters” adlı grubun bir parçasıdır.

  • Yönetmen: Kenichi Suzuki (JoJo’s Bizarre Adventure, JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders)
  • Senaryo: Hideyuki Kurata (The World God Only Knows, Tokyo Ravens, Maria the Virgin Witch) , Yousuke Kuroda (Hellsing Ultimate, Gungrave)
  • Karakter Tasarımı ve Baş Animasyon Yönetmeni: Ryoji Nakamori (Hellsing Ultimate)

Serinin hangi yıl geleceği net olmasa da, Drifter 2. sezon haberinin şimdiden gelmesi güzel. 2016 Sonbahar sezonunun, belki de 2016 yılının en iddialı serilerinden olan Drifters, bakalım ikinci sezonuyla da iddiasını sürdürebilecek mi?

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.