Power Rangers, Eşcinsel Kahramanını Tanıttı

power rangers

Marvel ve DC Entertainment, hem etnik köken, hem de cinsel yönelim açısından çizgi roman karakterlerini çeşitlendirmeye çalışıyor olsa da Lionsgate, Power Rangers’da eşcinsel bir süper kahramanını tanıtarak iki şirketi de sinemada tokatlayacak gibi görünüyor.

1990’lı yılların aksiyon-macera televizyon dizisi Power Rangers’ın yeniden çekimi olan film Hollywood Reporter tarafından “LGBTİ kahramana sahip ilk büyük bütçeli süper kahraman filmi” olarak nitelendirildi: Trini (Becky G), Sarı Ranger.

Yönetmen Dean Israelite web sitesinde, “Trini gerçekten kim olduğunu sorguluyor.” dedi. “Trini henüz olayı tam olarak anlamadı. Bence o sahne için harika olan şey sahnenin filmin geri kalan kısmı için ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Tüm çocuklar kendi oldukları kişilere sahip olmalı ve kendilerini bulmalı.”

Bu Cuma vizyona girecek olan Power Rangers’ın oyuncu kadrosu ise şu şekilde; Kırmızı Ranger olarak Dacre Montgomery, Pembe Ranger olarak Naomi Scott, Siyah Ranger olarak Ludi Lin, Mavi Ranger olarak R.J. Cyler, Sarı Ranger olarak Becky G, Zordon olarak Bryan Cranston ve Rita Repulsa olarak Elizabeth Banks.