Jude Law, Fantastic Beasts 2’de Dumbledore’un Gençliğini Oynayacak

Jude Law yaklaşmakta olan Fantastic Beasts an Where to Find Them 2‘de Albus Dumbledore‘un genç versiyonu olarak rol alacak. Ünlü sihirbaz (ve gelecekteki Hogwarts Okul müdürü) Dumbledore’un  adının Harry Potter prequel / spinoff yapımı Fantastic Beasts’in  içinde geçtiği biliniyordu.

Warner Bros, Jude Law’ı (AI, Sherlock Holmes, The Young Pope) genç Albus Dumbledore için büyük bir başarıya sahip Fantastic Beasts’e seçtiğini açıkladı.  Eddie Redmayne,  Newt Scamader, Johnny Depp ise kötü adam Grindelwald rolünde olacak.

İlk iki Harry Potter filminde Richard Harris tarafından canlandırılan Dumbledore, rolü daha sonra 2002’de  Michael Gambon’a gitti. Stüdyo aynı zamanda ikonik sihirbaz Dumbledore rolü için Christian Bale, Benedict Cumberbatch ve Mark Strong’u da düşünmüş.

Yönetmen David Yates, yaptığı açıklamada, “Jude Law, kendisine hayran kaldığım olağanüstü derecede yetenekli bir aktördür ve sonunda onunla çalışma fırsatı bulduğum için sabırsızlanıyorum” dedi. “J.K Rowling’in Albus Dumbledore’unun beklenmedik yönlerini yakalayıp yansıtacağını düşünüyorum.”dedi.

 

Siz bu seçimi nasıl buldunuz? Yorumda bulunun.