STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER – En İyi 5 Karakter

Kırk yıllık hikaye ve dünya kuruculuğuna Star Wars: The Rise of Skywalker filminin çıkmasıyla son verildi. Star Wars Skywalker hikayesini noktalayan bu film ile ilgili internette birçok bilgi dolaşımda. Neredeyse herkes bu filmle ilgili birkaç şey yazıyor. Screenrant sitesi de bu son filmle ilgili en iyi 10 karakteri seçmeye karar vermiş. Biz de ilk 5 tanesini sizle paylaşmak istedik. Doğal olarak spoiler içermektedir. Sizi ilk 5’inizde hangi karakterler var? Belki listeyi sizin yorumlarınızla daha da genişletebiliriz. Yorumlarda buluşalım.

 

5. Chewbacca

Chewbacca, önceki iki filmde ve özellikle de Son Jedi’da küçük role yerleşmek zorunda kalan bir başka karakterdi.  Meşhur Wookiee, son yıllarda biraz makyajlanmış olarak görünse de dövüş tarzıyla eskiyi aratmadı.

Poe Dameron, Finn ve Rey ile birlikte savaştığını görmek harikaydı ve seyircilerin öldüğünü düşündüğü an aynı zamanda hem heyecan verici hem de trajik. Onu da öldürmediklerine sevindik ve onu ve Millennium Falcon’da Lando Calrissian’ı görmek hayranlara gülümsemeleri için kesinlikle sebep verdi.


4. Kylo Ren

Kylo Ren, The Last Jedi ‘da en çok dikkat çeken şeylerden biriydi ve Rise of Skywalker’da oldukça iyi bir rol almadığına inanırken , Adam Driver bir kez daha karakterle mükemmel bir iş çıkarıyor.


3. Finn

John Boyega The Last Jedi’ın başarısı ile ilgili biraz ‘şüpheli’ hissettiğini kabul etti ama yeni filmdeki Finn ’in rolü ile ilgili mutlu olduğunu da söyledi. Filmi izleyince neden böyle dediğini anlıyorsunuz. Finn filmin tam ortasında yer alıyor. Bir yandan sahada direnişin başarısına yön verirken diğer tarafta da Rey’e yardım etmeye çalışıyor. Finn’in Poe Dameron ile kimyasının tutması orijinal serideki Luke ve Han Solo arasındaki uyuşmaya benziyor. Gayet başarılı olmuş. Son filme beraber Finn’in hakettiği şekilde perde de görmek keyif vericiydi.


2. Poe Dameron

Poe Dameron Finn’den bir tık daha iyiydi çünkü The Last Jedi’dan sonraki karakter gelişimini izlemek çok tatmin ediciydi. Önceki filmde kendine ait sebeplerinin olmasını bir kenara koyarsak fazla dikkatsiz, kaba ve kibirliydi. Bu hali de suçsuz insanların hayatını kaybetmesine neden oldu. Hatta Leia Organa ve Holdo için işlerin çok zor olmasında da sebep olmuştu. Fakat bu filmde Poe sorumluluk alıp mantıklı hareket etmeye çalışıyor.  Poe’nun Rey ile etkileşimini izlemek de güzeldi ve X-wing’deki kahramanlığı da hepsinden iyiydi.


1. Rey

rise of skywalker rey
The Rise of Skywalker – Rey

Sonunda, iki filmden sonra, Rey en iyi performansını sergiledi.  Ve sonunda onunla ilgili büyük soruların ve gizemlerin açıklığa kavuşmasını da izlemek güzel oldu. Filmin sonunda Palpatine olup Skywalker ismini alıp almadığını tam anlamadık. Ama bunları bir tarafa koyarsak Rey filmdeki en iyi şeydi diyebiliriz. Karakterin içindeki karanlık ve aydınlık tarafların karaktere mükemmel bir denge oluşturmasını izledik. Ve umarız gelecekte Mark Hamill ve Carrie Fisher gibi anıldığı zamanlar gelir.

Kaynak: Screenrant