MARVEL CRISIS PROTOCOL Oyununa Venom, Shuri ve Okoye

Çizgi roman hayranları arasında son zamanlarda popüler hale gelen masaüstü oyunlarında biri olan Marvel Crisis Protocol ile ilgili haberler geldi. Filmlerin etkisiyle daha fazla dikkat çeken bu oyunlara talep ülkemizde yurt dışındaki kadar fazla olmasa da geek kültürüne ev sahipliği yapan kafeler bu talepleri karşılamaya çalışıyor.

Marvel: Crisis Protocol masaüstü oyununa yeni gelecek üç karakter Venom (Spider-Man), Shuri (Black Panther) ve Okoye (Black Panther) hakkında birkaç şey paylaştı. Atomic Mass Games, Marvel: Crisis Protocol’ün yapımcısı, dün Twitch yayınında bu üç karakterle ilgili kartları gösterdi. Kartlarda bu karakterlerin stats (istatistikler), attacks (saldırıları), ve superpowers (süper güçleri) ilgili bilgilere de ulaştık. Üç karakteri iki ayrı karakter paketleriyle satacaklar. Ocak ayında Venom tek başına yayınlanırken, Okoye ve Shuri beraber satışta olacak.

Üç karakter de çok yönlü olacak ve birçok takımla beraber kullanılabilecekler.  Şu an Venom oyundaki en tehlikeli karakter.  Kendi kendini iyileştirip bu arada çok güçlü saldılar yapabiliyor. Bu durum da oyuncuların defans zarlarıyla zor zaman geçirmesine neden oluyor. Venom’un standart saldırısı ‘Symbiote Tendrils’ hedefteki karakterin kolay şekilde kan kaybetmesine yol açarken ‘ We are Venom’ ise bu saldırının etkisi kadar puanı can puanı olarak kullanmasına olanak sağlıyor. Venom’un diğer süper güçlerinden bazıları da diğer karakterleri tahtadan atmaya yetecek kadar güçlü saldırılar içeriyor.

Shuri ve Okoye ise destek karakterleri olacak. Shuri’nin süper gücü oyuncuların zar atışlarında zarlara etki yaparak kendisinin ya da takım arkadaşlarının yararına olacak şekilde oyunu manipüle edebilecek. ‘Panther Gauntlet’ ve ‘Head of Wakanda R&D’ ile oyun içinde kullanılabilecek şekilde enerji biriktirebilecek. Okoye ise ‘Threat Level of 2’ya sahip ikinci karakter olacak. Tüm takım arkadaşlarını koruyabilecek kadar büyük defans yeteneklerine sahip olacak. ‘Bodyguard’ süper gücüyle diğer takım arkadaşlarına gelen saldırıları üstüne çekebilecek. Ve bu gücünü kullanırken kendini de bu etkiden az da olsa koruyabilecek süper güçlere de sahip. Okoye genelde Hulk gibi karakterlerin oyunda daha uzun süre bulunup yıkıcı etkisini katlamaya yarayan bir karakter olacak.