Kore Dizileri Arasından 7 Romantik, Komedi ve Polisiye Yapım

Güney Kore özellikle son yıllarda artan talep ve insanların ilgisi nedeniyle pek çok ülkede Kore dizileri sayesinde kendisinden söz etmeye başladı. Yayın haklarını satın alan diğer ülkelerin ulusal televizyonları, özellikle gençler arasında oldukça popüler. Hatta Netflix üzerinde bile birçok Kore dizisine rastlamaya başladık.Biz de Kore yapımı dizileri sizler için derledik:

Strong Woman Do Bong-Soon

Doğuştan süper güçlere sahip bir kadın olan Bong-Soon’ın kariyerini ve aşk hayatını anlatan Kore dizisi.


Descendants of The Sun

Orduda yüzbaşı olan Shi-Jun telefonunu çaldırdığı bir hırsızlık olayından sonra hastanede çalıştığı Mo-yeon isimli bir cerrahla tanışarak ona aşık olur ve çelişkili bir ilişki onları beklemektedir.


Oh My Ghostess

2015 yılına damga vuran dizilerden olan dizi, romantik komedi izleyenler için oldukça ideal.


My Love from the Stars

Komedi, bilim-kurgu, fantastik özellikleri barındıran ve içerisinde romantizmi çok güzel bir şekilde


City Hunter

İçindeki aşk sarmalıyla ve polisiye öğelerle kendisinden sıkça söz ettiren bir Kore dizisi olarak, intikam öğeleri ile aşkın en değişik özelliklerini keşfedeceksiniz.


Healer

Kore dizileri

Kore dizilerinin polisiye dizilerde olan üstünlüğü Healer ile devam ediyor. Adaleti yerine getirmeye çalışan bir grup arkadaşın geçmişte yaşanan kapanmamış davaları çözmesini konu alıyor.


Oh My Venus

Ünlü bir kişisel antrenör olan So Ji Sub ile eskiden çok güzel olup sonradan eski cazibesini yitiren Shin Min Ah arasında geçenleri konu alan romantik komedi dizisi oldukça eğlenceli bir Kore dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Kore dizileri gün geçtikçe daha da popülerleşiyor. Pek sizin favori Kore diziniz hangisi?