İşte 2018-2019’da Çıkacak Simülasyon ve İnşa Etme Oyunları

Önümüzdeki dönemlerde karşımıza çıkacak simülasyon, strateji, inşa etme oyunları listesini sizler için hazırladık.

 

1- Anno 1800

Anno hayranlarının merakla beklediği oyun ’26 Şubat 2019′ tarihinde piyasaya sürülecek. Bu sefer oyun bizleri sanayi devriminin ilk yıllarına götürecek. Hızla değişen ve gelişen teknolojinin yanı sıra, aynı hızlılıkla değişen politik olayları da yakalayarak imparatorluğunuzu ayakta tutmaya çalışacaksınız.


2- Flotsam

Tam tarihi belli olmasa da ‘2019’ yılında piyasaya sürülecek oyun kıyamet sonrası dünyada hayatta kalmamızı isteyecek. Bize rengarenk bir post-apokaliptik dünya sunan bu oyunu listenize alın derim.

3- The Settlers

‘2019’ yılı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen The Settlers gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. İçindeki ‘Mikroekonomi’ adındaki sistem oyunu daha da gerçekçi hale getirmiştir. The Settlers, ilk olarak 1993 yılında Amiga’ya çıkmıştı. Bakalım bu köklü yapım, yeni oyunuyla beklentileri karşılayabilecek mi?


4- Hard Ancient Life

‘2018’in son çeyreği’ çıkmayı planlayan oyun, Nil Nehri kıyısında yer alan ekonomik yapıda bir şehri kontrollerimize bırakacak. Antik Mısır’ın başlangıcından tutun, VII. Kleopatra’nın ölümünü dahi gözlemleyebileceğimiz bu yapımı merakla bekliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=RuXyCE7EkgQ


5- Tropico 6

‘Ocak 2019’ tarihinde çıkmayı planlayan Tropico 6, türün sevenleri tarafından merakla bekleniyor. Tropik bir adayı yönettiğimiz Tropico 6, Unreal Engine 4 motoruyla geliştiriliyor. Tropico 6, şu ana kadar ki en büyük haritaya ve en geniş içeriğe sahip olan Tropico oyunu olacak. Merakla bekliyoruz.


6- Dawn of Man

‘1 Mart 2019’ tarihinde piyasaya sürülecek oyun, Taş Devri’nde başlayıp, medeniyeti Demir Çağı’na götürüyor. Tüm kontrolleri de ellerimize bırakıyor. Listenize alın derim.


7- Workers & Resources Soviet Republic

‘2019’un ilk çeyreğinde’ piyasaya sürülmesi beklenen yapım, size o kasvetli, soğuk Sovyet ortamını renk paletinde, binalarda ve grafiklerinin eksikliğinde buram buram hissettiriyor. Bakalım tamamen size bırakılan bu cumhuriyeti, planlı bir şekilde yönetebilecek misiniz?


8- Mars Horizon

‘2019’ yılı içerisinde çıkması planlanan Mars Horizon, oyuncuyu uzay yolculuğunun başlangıcından, insanoğlunun Mars’a yolculuğuna kadar sürecek serüvende bir uzay ajansına liderlik etmekle görevlendiriyor.

İlginizi çekenleri, listede olması gerektiğini düşündüğünüz inşa etme oyunları tarzı yapımları yorum olarak aşağıya bırakabilirsiniz.

-Omae wa mou shindeiru. -Nani?