FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

DİKKAT: PS4 Mesajlaşma Hatası Konsolları KİLİTLİYOR!

0

Bazı PS4 kullanıcıları, konsollarını fabrika ayarlarına sıfırlamaya zorlayan korkutucu bir hata ile karşı karşıya kalıyorlar! "PS4 mesajlaşma hatası" PS4'lerin gelen kutularına gelen anlaşılmaz bir mesaj biçiminde ortaya çıkan konsol kırıcı hatalar hakkındaki raporlar Reddit'te dolaşmaya başladı bile! Neyse ki, kullanıcıların bu kötü hata karşısında mağdur olmasını engellemek için alabileceği hızlı ve kolay bir tedbir var gibi görünüyor.

Bu ilginç hatanın ilk defa, Rainbow Six'in çevrimiçi bir karşılaşmasından sonra Reddit kullanıcısı Siege'in rakip takımın bir üyesinden şifreli bir mesaj almasıyla ortaya çıktı. Mesaj açıldıktan sonra, oyuncunun PS4'ü, ekip arkadaşlarının PS4'leriyle birlikte kilitlendi. Ekibinde, mesaj ayalarını özel olarak kullanan bir oyuncu hariç, takımdaki herkes PS4'lerini düzeltebilmek için cihazlarını fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kaldı.

Daha da korkunç olanı ise, bu hatayı yaşayan kişilerin içinde sadece mesajın bildirimini alarak bile aynı durumu yaşayanların olması! Reddit kullanıcısı Forkrul'a göre, mesajın etkili olabilmesi için genellikle bir şekilde görüntülenmesi gerekir. Ancak bildirim, mesajın ne kadarını gösterdiğine göre bu durum değişiyor olabilir.

PS4 Mesajlaşma

Maalesef, şu an itibariyle tedbir almaktan başka bir çözüm yolu yok gibi görünüyor.  Bu durumdan etkilenen bazı kullanıcılar, mesajın mobil uygulama aracılığıyla silinmesinde başarı elde ederken diğerleri bu şekilde herhangi bir olumlu sonuç elde edememişler.

Teknik ayrıntılara dalmaksızın etkilenen kullanıcıların bu mesajları rekabetçi çevrimiçi oyun modlarındaki rakiplerinden aldıkları oldukça açık. Bu durum aslında birçok çevrimiçi oyun topluluğu içinde bulunan kirlenmenin altını çiziyor. Yabancılarla çevrimiçi oynayan herkes için uyarıcı bir mesaj olarak karşımıza çıkıyor!

Destiny 2 gibi, büyük miktarlarda aktif oyuncuya hitap edecek olan Black Ops 4 gibi oyunları oynayan okurlarımıza bizden tavsiye, mesaj ayarlarınızı kontrol etmekte büyük yarar var!

 

Önceki yazımız olan İşte 2018-2019'da Çıkacak Simülasyon ve İnşa Etme Oyunları yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.