once bitten jim carrey filmi

ONCE BITTEN – Jim Carrey Vampir Olursa

Bu yazıda bahsedeceğim film yine vampir içeriyor. Şaşırmadığınızı biliyorum. 😀 Kenara köşeye iteklenmiş, pek de popüler olamayan Once Bitten (Türkiye’de yayımlanan adı ile İlk Isırık) isimli filmde aslında gayet popüler ve tanınan biri var; “JIM CARREY“. Aktörün bir vampir filminde oynadığını bilen kişi sayısı da azdır diye düşünüyorum.

Yapıtımız bizi Jim’in gençliğine götürüyor. Hem de taaa 1985’e. Yönetmenliğini Howard Storm‘un üstlendiği filmin başrolünde Lauren Hutton, Jim Carrey, Karen Kopins ve Cleavon Little yer almakta.

jim carrey ilk ısırık filmi
İlk Isırık

Baştan Çıkarılan Kader Kurbanı Ergen – Once Bitten

Kontes (Lauren Hutton) zor durumdadır çünkü Cadılar Bayramına 10 günden az kalmıştır. Gençliğini ve güzelliğini koruması için Cadılar Bayramı arifesinden önce 3 kez bakire kanı içmesi gerekir. Yoksa o çok övündüğü gençlik ve güzellik gidecektir. Klanındakilere emir verir ve aramalara kendi de katılır. Diğer taraftan Mark (Jim Carrey) sevgilisi Robin’i (Karen Kopins) seks yapmak için ikna etmeye çalışır fakat Robin özel olmasını istediği için Mark’ı hep tersler. Arkadaşları Mark’ın bu yakınmalarından bıktığı için Hollywood’a gidip orda kadın tavlamayı önerir. Küçük kasabadaki çekingen kızlardan farklı olan kadınların olduğu bir bara giderler. Bütün akşam şansları yaver gitsin diye durmadan deneme yaparlar ve artık pes etmeye yakın telefon çalar, barda oturan gizemli bir kadın Mark’la tanışmak ister. Mark buna inanamaz ama kalkıp gider ve sonrasında başına geleceklerin farkında bile değildir.

MERAKLI GERÇEK

Film klasik Jim Carrey komedi filmlerinin temel taşı niteliğinde. Evet aman aman değil ama ilk büyük başrolü de buydu ve film Amerikan gençlik-korku-seks-komedi öğeleri barındırıyor. Seks göndermeleri ayarında olmuş sonuçta bu bir yetişkin filmi değil. Oyunculuklar vasat değil ama çok iyi de değil. Pek bir şey beklemeyin. Ben müziklere bittim resmen. Hepsi çok ikonikti ama dans sahnesindeki müzik, filmi izlememin üstünden günler geçse de hala dilime dolanmıştı 😀 Sizi Jim Carrey’li, bol gülmeli absürt komedi tarzda 94 dakikalık bir eğlenceye davet ediyorum. Umarım gelirsiniz. Şimdiden iyi seyirler…

NOT: Fragmanın görüntü kalitesi iyi değil biliyorum. Başka yoktu, çok baktım. Filmi 720de izleyeceğiniz bayağı site var ama merak etmeyin 😉

Bunu Seven Bunları da Sever: WAMPS- HEP GENÇ HEP ÇILGIN
DARKSHADOWS