ELVIRA: MISTRESS OF THE DARK | Eksantrik Korku Hostesi

Bu haftaki filmimiz “ben az önce ne izledim” diyeceğiniz tarzda bir film. Aslında genel olarak böyle bir yapım olduğunu bile bilmiyordum demenizi sağlayacak filmlerle başladım fakat gotik sevdam yüzünden vampirlerden pek kurtulamadım. Yine de izlememiş olabileceğiniz vampir filmleri sunabilirdim buna eminim ama konsept değiştirmenin zamanı geldi diye düşündüm… Veee karşınızda Elvira: Mistress of the Dark. 1988 yapımı korku/komedi filmimizin oyuncuları Cassandra Peterson, W.Morgan Sheppard, Daniel Greene, Edie McClury, Susan Kellermann. Yönetmen ise Beter Böcek filmi olmasaydı Tim Burton olacaktı bu yüzden de James Signorelli oldu.

Kısaca Elvira

Elvira, aslında korku filmleri hostesliği yaptığı bir dizi serisinde yer almaktaydı. 1981-1986 yılları arasında Elvira’s Movie Macabre ile tanınıp ünlenmişti karakter ve Cassandra bunu kolay kolay kaybetmek istemediği için filmini yapma niyetindeydi. Bunun için çok fazla girişimde bulundu nihayet bu filmi çekti. Devam filmi bile hazırdı fakat filmi yakın zamanda çekemedi. Devam filmi için senaryo hazırladılar fakat yapım şirketi iflas edince film çekilemedi. Devam filmi (Elvira’s Haunted Hills) 2001 yılında Cassandra ve kocasının kendi finansmanıyla çekildi. Elvira ayrıca iki adet Scooby Doo animasyonunda yer aldı ve gelecekteki plan da Elvira’nın animasyon olması. 1981 yılından beri bir çok farklı yapıma uyarlanan bu kült karakterin filmine bir göz atalım.

elvira filmi

Muhafazakar Kasabaya Düşen Bomba

Elvira(Cassandra Peterson), Los Angeles’ta bir kanalda korku filmi hostesliği yapmaktadır. Kanalın yeni sahibi ise bu seksi kadınla tanışmak ister. kendisini yatağa atmaya çalışan bu sapığa karşı kendini savunsa işten kovulacaktır ama bu Elvira’nın pek de umrunda değildir çünkü zaten Las Vegas’ta kendine bir şov ayarlamıştır bile. Buna güvenerek adama diklenir ve işi bırakır fakat Las Vegas’taki iş de Elvira’da olmayan büyük bir parayla çözümlenecek bir durum halini alır. Kör talih. Tam da bu anda Elvira’ya bir mektup gelir. Teyzesi ölmüştür ve mirası almak için Fallwell’e gitmesi gerekmektedir. Ve hikaye bundan sonra başlar.


MERAKLI GERÇEK

Filmi betimleyecek kelime bulamıyorum. İzleyince “ne izledim la ben” oldum cidden. Ama Elvira’nın olduğu her sahnede göğüslerine bakmaktan kendinizi alamayacaksınız. Ben alamadım. 😀 Filmdeki müzikleri bir rock müzik sever olarak çok sevdim. Efektler dönemine göre güzel kullanılmış. Film ayrıca toplumsal bir mesaj da veriyor. Şimdi size keyifli bir 96 dakika dilerken ben de devam filmini izlemeye gidiyorum. İyi seyirler…