LITTLE NICKY | Cehennemin Komik Kaosu

Uzun bir aradan sonra yine karşınızdayım… Bu haftaki filmimiz komedi ustası olan Adam Sandler’ın kenarda köşede kalmış olan “Goofy” diye nitelendireceğimiz filmlerinden biri; Little Nicky.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Steven Brill‘in üstlendiği 2000 yapımı bir komedi filmi. Filmin oyuncuları ise Adam Sandler, Patricia Arquette, Rhys Ifans, Tommy “Tiny” Lister Jr., Harvey Keitel, Allen Covert, Jonathan Loughran, Peter Dante, Dana Carvey, Michael McKean, Kevin Nealon, Reese Witherspoon, Blake Clark, Regis Philbin, Bill Walton, Dan Marino, Henry Winkler, Rob Schneider, Carl Weathers, Clint Howard ve Jon Lovitz‘in yer aldığı uzun bir listeden oluşmakta.

DÜNYADA BİR ŞEYTAN CÜCÜĞÜ

Filmimiz ağaçtan düşerek ölen -büyük bir kuş- ile başlıyor. Bu sapkın büyük kuş tabi ki cehenneme gidiyor her günahkar gibi. Orasının da düzenini ve sakinlerini tanıyoruz sonra. Metal müzik dinlemekten zevk alan Nicky (Adam Sandler), sadist olan diğer kardeşler Cassius ( Tommy “Tiny” Lister Jr. ) ve Adrian (Rhys Ifans) veeee şeytanın oğlu olan, cehennemi yöneten babaları şeytan (Harvey Keitel). 10.000 yılda bir cehennemin yöneticisi değişmekte, taht babadan oğula geçmekte.

Zamanı gelmiş olan olay için baba, oğullarını karşısına alıyor ve gelecek 10.000 yılda cehennemi kimin yöneteceğini açıklıyor. Tabi kiiii kendisi 🙂 10.000 yıl daha cehenneme hüküm süremeyip hizmet edeceğini öğrenen iki sadist kardeş kendilerine yönetecek başka bir topluluk ararken insanları seçiyorlar ve ölenlerin içinden geçerek cehenneme geldikleri ateş geçidinden dünyaya gidiyorlar. Cehennemin işleyişini bozmuş ve babalarını korkunç bir ölüme mahkum etmiş oluyorlar.

Parçalanmaya başlayan şeytanın, en küçük ve masum olan oğlunu diğer iki oğlunu geri getirmek için göndermekten başka çaresi kalmıyor. Nicky’nin kardeşlerini cehenneme getirmek için ilk defa gideceği dünyada kardeşlerini bulup bir hafta içinde geri getirmesi gerek yoksa babasından ve cehennemden geriye bir şey kalmayacaktır.


Meraklı Gerçek

Adam Sandler filmlerinde absürt şeyler olur bilirsiniz. Burada sayamayacağım kadar var resmen. En sevdiğim karakter Nicky’ye yardım eden konuşan köpek. Striptiz kulüplerde para eziyor diye değil ama çılgın olduğundan. 🙂 Sizi gülmekten yerlere yatıracak, geri alıp tekrar izlemenizi sağlayacak çok sahne var. Mesela Memekafa’nın Memekafa olurken ki hali gibi 🙂 Adrian’ın bir adamın burnundan çıkması gibi. 🙂 Nicky’nin insan olmakla ilgili öğrendiği her şey gibi 🙂 Hitler’in fantezi kıyafeti mi daha komik yoksa kıçına ananas sokulması cezası mı ben kararsız kaldım. 😀 Quentin Tarantino yine bildiğiniz gibi 🙂 Ama derseniz ki en sevdiğin sahne hangisi? Tabi ki gözümü bile kırpmadan Ozzy Osbourne‘un olduğu sahne derim. Eveeetttt yanlış okumadınız. Quentin yetmezmiş gibi Ozzy’ciğimi de almışlar. Oyuncu kadrosu zaten güzelken böyle kaliteli insanların da filmde var olması daha da güzelleştiriyor. 80 dakikalık bol kahkahalı bu filmi izlerken umarım sizler de ben kadar eğlenirsiniz. Şimdiden iyi seyirler…