Fast and Furious 9 Yönetmeni ‘Han Lue’nin Dönüşü İle İlgili Açıklama Yaptı

Fast and Furious 9 yönetmeni Justin Lin, serinin hayranlarının başlattığı #JusticeForHan kampanyasına neden cevap verdiğini ve neden Han Lue’nun geri döndüğü ile ilgili açıklama yaptı.

Yeni filmin son fragmanında hayranları şoka uğratan bir olay yaşandı. Fragmanda Fast and Furious: Tokyo Drift filminde ölen Han’ın geri dönüşünü gördük. Lin karakteri belirli bir amaç için geri getirdiğini söyledi.

“Han’ın benim hayatımdaki yeri çok farklı. Çünkü benim hayatımda Hızlı ve Öfkeli serisinden önce de Han vardı. Han, Better Luck Tomorrow filminden Fast & Furious serisine gelen bir karakter. Filmin 15. yıl dönümü gösterimindeyken #JusticeForHan kampanyasını duydum.” şeklinde açıklama yaptı.

“Shaw ve Han ile ilgili bir soru almıştım. Ben de ‘ Bir dakika. Nasıl? Shaw ekiple beraber sekizinci filmin sonundaki barbeküde iyi anlaşıyorlar mıydı?’ demiştim [gülüyor]. Gerçekten kafam çok karışmıştı. Burada küçük bir sorun vardı ve bunu çözmek için Han’ı geri getirmeye karar verdim.”

Fast and Furious 9 Yönetmeni Justin Lin
Fast and Furious 9 Yönetmeni Justin Lin

Sung Kang tarafından canlandırılan Han, Fast and Furious 6’nın bir parçasıydı. Filmde Han, Deckard Shaw tarafından öldürülmüştü. Hayranlar da 8’in sonundaki Shaw’ın durumunu eleştirmişlerdi. Hayranlar Han’ın ölümündeki rolünü göz önünde bulundurarak ekiple Shaw’ın bu kadar fazla yakın olmasını beğenmemişlerdi. Umarız yeni çıkacak film ile bu sorunu tatlı sona bağlayabileceğiz.

Han ile ilgili daha fazla cevap alabileceğimizi düşünmüyorum. Han’ın üzerindeki sır perdesi filmin çıkışıyla beraber kalkacak gibi.

Serinin diğer filmlerini izlediğinizi düşünerek soralım. Hızlı ve Öfkeli 9 için heyecanlı mısınız?

 

fanzade.com editörü