EN GARİP FOBİLERE SAHİP 10 Anime Karakteri

Jewelpet-Twinkle-Sara

Dışarıdan gelen tehlikelere karşı verdiğimiz duygusal yöndeki tepkilere korku adı verilir. Fobilerimiz de hissettiğimiz korkuların bir çeşididir. Bir duruma karşı duyulan korkunun kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkilemesine fobi denir. Fobiler insanlarda sıklıkla görülen anksiyete bozukluklarıdır. Fobisi bulunan insanlara fobik de denilebilir. Bakalım bu 10 anime karakteri nelerden korkuyormuş?

GİLBERT

Gilbert_Nightray

Ailurofobi veya kedi korkusu, şiddetli olabilen kedilerden korkma halidir. Karakterin ciddi manada kedi fobisi vardır.

CELTY STURLUSON

indir

Celty’nin istilacı uzaylılara karşı fobisi vardır.

JOSUKE

jojo-cosplay-1263531-1280x0-1

Ne kadar güçlü olursa olsun, sürüngenlerden korkar, bu korkusu özellikle kaplumbağalarla olan etkileşimlerinde ortaya çıkar. Josuke bazı üst sınıflar tarafından eziyet edildiğinde bir kaplumbağayı yaralarlar, ancak Josuke’nin saçıyla alay ettiklerinde kopar ve savaşır, hatta onlardan nefret ettiğini kabul etmesine rağmen kaplumbağaya yardım eder…

ELİS HOUSEN

Canvas-2

Elis Housen ailesini trajik bir trafik kazasında kaybeder. Kaza nedeniyle yaşadığı travma nedeniyle kırmızı renk görmeye katlanamaz çünkü bu renk ona kanı anımsatır. Öyle ki kırmızı renkli yiyecekleri yiyemez. Aynı zamanda bir sanatçı olarak kırmızı rengi kullanmanın her zaman bu travma ve ıstırap duygularını ortaya çıkaracağı anlamına gelir. Kırmızı rengi kullanma konusundaki isteksizliği nihayetinde bir sanatçı olarak genel potansiyelini sınırlar ve kısıtlar.

DEATH THE KİD

anime-soul-eater-death-the-kid-hd-wallpaper-preview

Kulağa tuhaf gelse de OCD’nin bir yan dalı olan asymmetriphobia diye bir fobi vardır, ama aslında obsesif-kompülsif bozukluktur. Ölümün oğlu olan Kid’in mükemmeliyetçi olma arzusu, her şey simetrik değilse, rakip ya da çevresi olsun, savaşmayı reddettiğini bile görür. Simetri eksikliği, Kid’i fiziksel olarak hasta olacak kadar korkutabilir ve üzebilir ve özellikle günlük görevlerini yerine getirmesini engelleyebilir.

Lina Inverse

Slayers_Revolution_Lina

Fobilerinden biri Balıkadamlar’dır, ancak genel gücü ve kudreti düşünüldüğünde biraz daha olağandışı korku, sümüklü böceklerdir. Korktuğu sümüklü böcekler, mutant türünden bile değil. Neyse ki anime karakteri için, iyi ki bilinen bir zayıflık değil, öyle olsaydı şüphesiz istismar edilecekti…

Momoko Momomo

momoko

Onun fobisi yumurta korkusu. Bununla birlikte ona daha fazla protein vermek için altı yaşındayken babasının onu katı yumurta diyetine koymasıyla fobisi başlıyor. Bunu daha da tuhaf yapan şey, yumurtalar üzerine çekilirse korkunun daha da kötüleşmesi gerçeğidir, çünkü babası bu deneyimi onun için daha eğlenceli hale getirmek için böyle yapardı.

SUGAR

u

Kendisine işkence edilirken Usopp’un korkunç ifadesi nedeniyle bayıldığında ve ağzından köpükler köpürdüğünde tuhaf bir şekilde başarısız olur. Usopp ile yaşadığı travmatik deneyimden dolayı, uyandığında aniden uzun burunlardan ve hatta onlara benzeyen şeylerden korkmaya başlar .

MİO AKİYAMA

anime-art-mio-akiyama-k-on-wallpaper-preview

Genel olarak korkutucu şeylerden korkması bir yana, toplum içinde performans sergilemekten veya etkileşim kurmaktan sık sık korkar veya gerginleşir, ancak tartışmasız bu anime karakteri için en tuhaf korku midyelerdir. Sahile gittiklerinde, midyelere dokunduğu veya yanına gittiği ve donduğu birçok durum var.

①⓪ SARA

Jewelpet-Twinkle-Sara

Sara’nın mantar korkusu vardır, bu esas olarak kapaklarının altındaki küçük solungaçlardan kaynaklanır. Çok fazla görünmeyebilir, ancak onu tamamen hareketsiz hale getirmek için genellikle yeterlidir ve ondan neredeyse tamamen karakter dışı olan klasik, aşırı dramatik bir vahşi çekime neden olur.