En İyi Aksiyon Filmleri | Baştan İtibaren Sizi Aksiyonun İçine Çeken 20 Film

Aksiyon filmleri ile aranız iyi mi? O halde 2000’li yılların en iyi aksiyon filmleri listesi tam sizin için diyebiliriz.

1- Mad Max: Fury Road (2015)

Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Ancak çorak topraklardaki savaş ortamında “Ölümsüz Joe” adındaki acımasız bir lider onu ele geçirecektir.

En İyi Aksiyon Filmleri – Mad Max: Fury Road

2- Ip Man Serisi (2008~2019)

Bruce Lee’nin ustası Ip Man’in hikayesini anlatan film serisindeki her film en iyi aksiyon filmleri arasında yer alır. Ip Man tarafından başarıyla icra edilen savunma tekniği Wing Chun’un tarihine de yer vermektedir. Dövüş sanatları severlerin mutlaka izlemesi gereken başyapıtları arasındadır.

en iyi aksiyon filmleri

3-  Undisputed Serisi (2002, 2006, 2010, 2016)

Scott Adkins ile efsaneleşen Undisputed (Yenilmez) film serisi, hapishanede gerçekleştirilen dövüşleri konu almaktadır. Sizi her filmde daha da içine çeken bu film serisi, dövüş filmleri konusunda izleyiciler tarafından beğeni toplamaktadır.

4-  The Raid Serisi (2011, 2014)

En iyi aksiyon filmleri listemizdeki bir başka yapım ise The Raid. Özel bir operasyon timi, bir uyuşturucu tüccarının gizlendiği istihbaratını almasıyla harekete geçer. Tüccarı yakalamak için oturduğunu binaya baskın düzenlerler. Bu apartmanın her katı farklı suçlularla hüküm giymiş onlarca katil, manyak, hırsız ve çeteyle doludur.

5-  John Wick Serisi (2014, 2017, 2019)

John Wick, emekli bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür.

6- 6 Underground (2019)

Film, kenti suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü olarak gösterip suçluların peşine düşen 6 kişilik milyarder grubun hikayesini konu almaktadır.

7- Extraction (2020)

Kaçırılıp dünyanın bir ucuna gönderilen çocuğun iş adamı babası, oğlunu kurtarması için bir adam kiralar. Tyler Rake’in dünyada kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. Sorunlu bir adam olan Tyler, çocuğu kurtarmak için ölümü göze alıp tüm yeteneklerini ortaya koyar.

8- Wanted (2008)

Babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun izinden gitmeye karar veren heyecanlı bir genç olan Wes, kendisine mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox ve Sloan adlı deneyimli katiller hamiliğinde çalışmaya başlar.

9- Red Notice (2021)

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu almaktadır. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI ajanı John Hartley harekete geçecektir.

10- Wrath of Man (2021)

Film, oğlunun intikamını almaya çalışan gizemli bir adamın hikayesini konu almaktadır. H, varlıklı ve güçlü bir adamdır. Ancak tüm bunlara rağmen o, her hafta milyonlarca dolar taşıyan zırhlı bir araç şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak işe başlar.

11- Edge of Tomorrow (2014)

Dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, şehirleri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla iletişime geçme güçlerine ulaşamaz.

12- The Tomorrow War (2021)

İşgal altında bulunan dünyada insanlar, uzaylılara karşı verdikleri savaşta büyük bir yenilgiye uğraşmıştır. Artık değişen düzende yaşayan bilim insanları, sistemi değiştirmek için geçmişe giderek asker toplamaya karar verir.

13- Upgrade (2018)

Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Günün birinde bir milyarder mucitten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi almasıyla hayatı değişir.

14- The Purge Serisi (2013~2021)

ABD’de yılda 1 gece 12 saat boyunca aklınıza gelebilecek tüm suçlar serbesttir. Polise başvurulamayacak, hastanelerden de yardım istenemeyecektir. Bu 12 saat boyunca suçlular ve sıradan insanlar birbiriyle savaşacaktır.

15- Mission: Impossible Serisi (1996~2018)

1960’ların çok popüler TV dizisinden uyarlanan filmde, CIA benzeri bir gizli servisin ekip lideri Ethan Hunt, Prag’da gerçekleştirdikleri bir operasyonun ters gitmesi sonucu ihanetle karşı karşıya kalacaktır.

16- Kingsman Serisi (2014, 2017, 2021)

Gary Price, çok küçük yaşta babasını bir askeri görevde yitirir. Bu gizli görev neticesinde ailesine bir madalya verilecektir. Ayrıca aileye bir kereye mahsus olmak üzere yardım istemeleri için bir telefon numarası sağlanacaktır.

17- Mortal Engines (2018)

Medeniyeti yok eden felaketten sonra yıllar geçmiştir. Hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni yaşam biçimi geliştirmiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler, dünyada dolaşarak daha küçük olan kasabaları vahşice yağmalamaktadır…

18- Crank Serisi (2006, 2009)

Chev bir tetikçidir ve Verona tarafından zehirlenmiştir. Beklemediği bir anda enjekte edilen bu zehirden kurtulana dek hayatta kalmasının bir tek yolu vardır. Doktoru Miles, panzehir bulunana dek adrenalin seviyesini yüksek tutması gerektiğini söyler.

19- Nobody (2021)

Hutch Mansell, karısı ve oğluyla yaşayan bir adamdır. Bir gece iki hırsız, evlerine girer. Hutch, hırsızlara karşı tepkisiz kalacaktır. Yaşanan bu olay, Hutch’ın yıllardır içinde bastırdığı bazı duyguların harekete geçmesine neden olur. Artık onu kimse durduramaz.

20- Transporter Serisi (2002, 2005, 2008)

Frank, hayatını özel operasyon biriminin parçası olarak geçirmiştir. Artık paralı askerdir. 3 kuralı vardır; anlaşmanın bozulmasından, kim için çalıştığının sorulmasından ve taşıdığı paketin içinde ne olduğunu öğrenmekten hiç hoşlanmaz.