LEGION 2. Sezon 2. Bölüm İnceleme / SHADOW KING YÜKSELİYOR!

Bugün Legion’ın 2.Sezon 2.Bölüm incelemesini yapacağız. Dilerseniz hemen başlayalım!

 

İşbirliği

Hatırlayacağınız üzere geçen bölümün son sahnesinde gelecekti Syd, David’e Shadow King’e yardım etmesini söylüyordu. David’in bu bölümde aşkının sesini dinlediğini görüyoruz ve bölüme bir işbirliği ile başlıyoruz. Amahl Farouk, David’ten dikkat dağıtmasını istiyor ve başarılı bir şekilde tesise giriyor. Bu sahneler bana kalırsa çok güzel işlenmiş. Cary ve Kery’nin tavırları tam yerindeydi. Melanie’ye zihin yoluyla ulaşan Shadow King bir keşiş aradığını belirtiyor.

LEGION 2. Sezon 2. Bölüm
LEGION 2. Sezon 2. Bölüm

Şüpheli

Tabi ki böyle bir olayda David’ten şüphelenmemek elde değil. Amiral Fukuyama ve bıyıklı kadınlar şüphelenenlerin başında geliyor. Peki ya Fukuyama’nın sepetinin içinden insanları izlemesine ne demeli? Bu adam gerçekten çok garip.

Bir diğer şüphelenen ise bastonlu abimiz. Birçok adamının öldüğünü dile getirmekten çekinmiyor. “Her şeyi görüyoruz” lafını Fukuyama’nın izlediğini bildiği için söylediğini düşünüyorum. İlerki bölümlerde öğreneceğiz sanırım

LEGION 2. Sezon 2. Bölüm
LEGION 2. Sezon 2. Bölüm

Tank mı?

Bölümün en çarpıcı ve güzel sahnelerinin David ve Amahl Farouk’un birlikte geçirdiği sahneler olduğunu düşünüyorum. Bu adam gerçekten Shadow King olmayı hak ediyor! Kendine özgü mizacıyla bize gerçek bir kötüyü hissettiriyor. Oyunculuğuna hayran kaldım. Diziye dönecek olursak David’in sinirli bir şekilde Farouk’un kapısını çaldığını görüyoruz. “Hadi dans edelim” lafını duyduktan sonra bu sefer çok farklı bir şey karşılıyor bizi. Güreş mi? Gerçekten hem düşündüren hem de güzel işlenen sahnelerdi bunlar. Dans yerine böyle bir olayı tercih etmelerini beğendim. Tanka ise hiç lafım yok, kimin aklına gelmezdi ki tank olmak? Shadow King parmağını şıklatmasıyla bu kavgaya bir son veriyor ve saygı duyulması gerekilen bir karakter olduğunu tekrardan bize göstermekte.

Bölümün ilerleyen kısımlarında ise pek fazla olay olmuyor. Lenny’e gerçekten üzüldüğümü söylemek istiyorum. İlk defa bu karakteri böyle bir halde gördük, çaresiz ve bıkkın. Son sahnede ise David olup bitenler Syd’e anlatıyor. Diğer bölümün keşişlerle ve Amahl Farouk’un bedeniyle alakalı başlayacağını düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.  

Legion 2.Sezon 1.Bölüm İncelemesi için tıklayın.

 

Oyun ve sinema üzerine içeriklerle sizlerleyim.