LEGION 2.SEZON 1. Bölüm İncelemesi / BEYİN YAKMAYA DEVAM!

Uzun süre sonra beklenen dizi geri döndü. Bugün kimi zaman beynimizi yakan kimi zaman ise kendine hayran bırakan Legion 2.sezon 1. Bölümünün incelemesine hoş geldiniz.

362 GÜN

Sezon finali ile ikinci sezonun ilk bölümü arasında 362 günlük bir zaman geçişi olduğu söyleniyor. Bu zamanda ise herkes David’ten bir haber. Biz ise David’i ”Labirent” adlı virüs anlatılırken görüyoruz. Merkeze getirildikten sonra Ptonomy ile konuşmasından anlayabildiğimiz üzere mutantlar Division 3 ile dost olmuşlar. Ortak düşmanları kim sizce? Shadow King! 

GARİP OLAYLAR

Bu bölümde de birçok garip olay vardı. Sanırım bunlardan en ilgi çekenleri bıyıklı telepat kadınlar, çocuk askerler ve kafasına sepet geçirilmiş Admiral Fukuyama’ydı. Yani kafasında sepet bulunan bir adamı kim ciddiye alabilir ki? Galiba bizim almamız gerekiyor.

LEGION 2.SEZON 1. Bölüm
LEGION 2.SEZON 1. Bölüm

DANS ŞÖLENİ

Evet, bu bölümde de dans ettiler. Peki ya neden? Aslında cevabı çok basit.

David ile Oliver/Lenny pistin tozunu attılar. Nedeni ise çoğu kişinin de aklına gelebileceği üzere zihinsel savaş! Legion dizisinin bu savaşı bize dans figürleriyle yansıtması gerçekten keyif verici. İşte bu diziyi özel kılan da bu, garip ve sıradışı.

LEGION 2.SEZON 1.Bölüm

SYD ?

Belki de dizinin en can alıcı noktası son sahneydi. Bu sahnede Syd’i tek kollu, hafif yaşlı ve David’in verdiği kolyeyle görüyoruz. David de bizim gibi şaşkın bir şekilde Syd’e bakarken anlıyoruz ki konuşamıyor. Bunun sebebi nedir bilmiyoruz. Elindeki Harry Potter değneği çakması ışık saçan bir değnekle bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Peki ya ne?

Gelecekten geldiğini söyleyen Syd, David’e Amahl Farouk ile ilgili birkaç şey söyledikten sonra bedenini bulmasına yardım etmesini söylüyor. Kafalarda da soru işareti burada oluşuyor. Bu sahne geçmişte David’in zihninde mi gerçekleşti yoksa o gece mi? Shadow King Syd’i gelecekte kontrol altına mı alıyor yoksa yine bunların hepsi Farouk’un bir oyunu mu? Sanırım bu sorularımıza yanıt ileriki bölümlerde alacağız.

Evet! Bomba gibi bir bölümü geride bıraktık. Bence Legion sezona çok güzel bir şekilde başladı. Sizce de öyle mi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

 

Oyun ve sinema üzerine içeriklerle sizlerleyim.