Z NATION İptal Edildi. Yapımcı LATT; Bu Her Şeyin Sonu Değil…

Yapımcı David Michael Latt Twitter’da yaptığı  Periscope yayınlı bir duyuru ile SyFy zombi dizisi Z Nation dizisinin iptal edildiğini duyurdu.

Z Nation beşinci sezonu ile sonlanacak. Dizi zombi istilasından sağ kurtulanlar ve sonrasında bu virüse karşı bağışıklığı olan bir adamın virüsün kaynağının bilindiği en son yer olan Kaliforniya’daki Hastalık Kontrol Merkezi’ne ulaşmaya çalışmasını konu alıyor.

Latt Cuma günü Periscope videosunda “ Yüz yüze söylemek istedik, dizinin altıncı sezonu olmayacak.” Beşinci sezonda bitiriyoruz. Çok üzgünüz ama aynı zamanda diziyi sunabilme şansına sahip olduğumuz için de çok minnettarız , bu her şeyin sonu değil, birçok şeyin başlangıcı.”dedi

Yapımcı firması The Asylum olan, Z Nation, Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından yaratıldı. İlk kez 2014 yılında 13 bölüm olarak sunuldu.

Z Nation iptal edildi

Netflix, prequel(ön hikaye) serilerini çoktan seçti, Black Summer için 8 bölümlük şipariş verdi bile. Hikaye dünyanın yıkılmasından sonra bir annenin kızını arayışını konu almakta.

Z Nation  28 Aralık Cuma günü yayınlanacak final bölümüyle (68. bölüm) son bulacağını gösteriyor.