THANOS VS DARKSEID – MARVEL ve DC’nin Süper Kötüleri Karşılaşırsa

Thanos VS Darkseid. Marvel’in ve DC’nin iki süper kötüsü karşılaşırsa ve savaşırlarsa ne olur?

Thanos‘un parmak şıklatarak evrenin yarısını yok edebilecek güce sahip olmasının tek sebebi olan Sonsuzluk Eldiveni ve üzerindeki Sonsuzluk Taşları, son Avengers filminde Avengers’dakiler de dahil olmak üzere evrendeki canlıların yarısını yok etti. Ama halen DC’nin süper kötüsüne karşı eşit güçte değil.

Youtube kanalı Screw Attack‘ın son videosu,  Çılgın Titan ile DC’nin süper kötüsü Darkseid‘i karşı karşıya getiriyor. Yani iki ağır sıklet kafa kafaya çarpışıyor. Tabi bu karşılaşma yapılırken karakterlerin tarihi, arkaplanları ve doğal olarak süper güçleri üzerinden yola çıkılıyor.

Videoda Thanos gezegeni yumruğu ile patlatabilecek kadar güçlü, ayrıca Sonsuzluk Eldiveni, Thanos’u neredeyse yok edilemez hale getiriyor. Avengers: Infinity War’da zırhına neden ihtiyaç duymadığını anlamak mümkün. Darkseid, maddeyi manipüle etme ve kendi boyutunu değiştirebilme gibi güçlere sahip. Omega ışınları da oldukça güçlü bio-elektrik enerjisi taşıyor.

İşte Thanos VS Darkseid videosu:

 

Bu videoda yüce hükümdarın, Thanos’u yenmek için çok uğraşmak zorunda olmadığının farkına varması aslında zaman almıyor. Thanos özel eldiven ve taşlarla ile tanrısal güce ulaşıyor olabilir ama Darkseid’in bunun için eldivene ihtiyacı olmadı. O hep tanrısal güçteydi.