G. JOHNS TITANS’daki Robin’in Neden NIGHTWING Olmadığını Anlattı

Titans’daki Robin niçin Nightwing değil?

Hemen hemen her DC hayranı, DC Evreninin Titans ekibindeki Dick Grayson’ı tanıyor. Karakter,  live-action serisinde ve dizideki olaylardan önce Dark Knight’ta ortaya çıkmasından sonra Harika Çocuk(Robin) olarak görünse de birçok kişi Dick’in artık Nightwing’in kişiliğini üstlenmesini bekliyor.

DC Comics’in Resmi Blogu için yapılan bir röportajda konuşan Geoff Johns, dizide neden hala Dick’in (Titans‘daki Robin) Nightwing olarak görülmediğini anlattı ve karakterin hala yeni bir kimlik bulmak ve kim olduğunu çözmekle uğraştığını söyledi.

Bu iç kargaşa, Titans’ın başlangıcında oldukça belirgin. Dizide Grayson, Batman’in gölgesinde değilken kendine pek güvenmiyor gibi görünüyor. Çalışma arkadaşları onla birlikte çalışmanın biraz zor olduğunu söylüyor. Aynı zamanda Robin’in birkaç öfke sorunu da var gibi.

Johns röportajda şöyle söyledi:

”Dick Grayson’ı Nightwing olarak başlatmamız hakkında çok konuştuk. Dick Grayson’ın Batman’i bıraktığı kim olduğunu ve yeni kimliğini bulmaya çalıştığı dönem gerçekten oldukça önemli ve bunu göz ardı edemeyiz. Nightwing, kararlı, kendine güvenen ve duygusal olarak dengeli bir karakter. Dolayısıyla Dick Grayson dünyadaki yerini bulduğunda Nightwing haline gelmesini istiyoruz.’’

Titans’daki Robin için kesinlikle ilginç bir hikâye olacak. Karakterin Batman’in rehberliği olmadan yolunu bulup büyümesini ve olgunlaşmasını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Titans artık DC Universe’de yayınlanıyor.

Nightwing Kimdir?