THE MANDALORIAN Gecikmeyecek Ancak Marvel Yapımları İçin Aynı Şeyi Söyleyemeyiz

Yeni Disney CEO’su Bob Chapek, The Mandalorian’ın planlanan gösterim tarihi konusunda biraz umut verdi ancak The Falcon, The Winter Soldier ve WandaVision o kadar şanslı olmayabilir.

COVID-19 salgını, dünyanın dört bir yanındaki prodüksiyonların kapanmaya zorlanmasıyla sonuçlandı. Bazı ülkelerde işler yavaş da olsa devam ederken, her şey normale dönmesi biraz zaman alacak. Olumlu bir haber ise, The Mandalorian’ın ikinci sezonu bu sonbaharda planlandığı gibi Disney+ ‘a geliyor.

CNBC ile Disney’in gelecek planlarını görüşmek üzere yaptığı bir röportajda, şirketin CEO’su Bob Chapek, Star Wars TV dizisinin pandemiden önce çekimleri bitirdiğini ve post prodüksiyonun o zamandan beri gerçekleştiğini doğruladı. Sonuç olarak “The Mandalorian için herhangi bir gecikme yok.” dedi.

Peki ya The Falcon and The Winter Soldier ve WandaVision’da durumlar ne?

İlki Ağustos ayı başlangıcı için planlanırken, ikincisinin başlangıcı Aralık ayının ilk haftasına denk geliyordu. Bunlarla ilgili olan anlaşmanın ne olduğu sorulduğunda Chapek, her iki dizinin mevcut durumu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bu yıl Disney+ için bazı sorunları beraberinde getirebilir çünkü gerçekten içerik eksikliği yaşıyorlar. Şanslıysak, Marvel Stüdyoları işlerini zamanında bitirebilecek. Her şey önümüzdeki haftalarda ve aylarda neler olacağına bağlı.