DAREDEVIL Yıldızı Charlie Cox, Yıllar Önce SUPERMAN’i Canlandırabilirdi!

Kick-Ass ve Kingsman gibi serilerin ortak yaratıcılarından, Marvel’ın da Civil War hikayesinin yazarı Mark Millar, kendisi ve Stardust, X-Men: First Class, Kick-Ass, Kingsman gibi filmlerin yönetmeni Matthew Vaughn‘ın dahil olduğu gerçekleşmeyen bir Superman filmi projesi hakkında konuştu.

”Yıllar önce Matthew ve ben bir Superman filmi yapmayı konuşuyorduk, Kick-Ass filminin çıktığı zamanlardı. Bu eğlenceliydi, insanlar ‘İşte Millar’ın senaryosu.’ diyorlardı. Ben hiç senaryo yazmadım. Filmde neler olabileceğine dair bir fikrim vardı ama ne olduğunu Matthew’a hiç söylemedim ve o da DC’ye söylemedi çünkü hiçbir fikri yoktu.”

Superman’i yeniden uyarlama fikri çok ilgisini çeken ve Millar’ın da üç filmlik fikri olduğunu öğrenen Vaughn, DC’ye Marvel için Civil War, Ultimate X-Men gibi işler yapmış Millar’ı önerdiğinde DC’nin yanıtı ”Hiçbir şekilde olmaz, o bir Marvel yazarı. Onu projeye dahil edersek DC’deki yazarlarımıza saygısızlık olur.” olmuş.

Daha sonra Zack Synder’ın yönettiği Man of Steel filmine dönüşen proje için düşünülen isimlerden biriydi Vaughn. Ancak bu proje hayata geçmeyince o da X-Men: First Class filmini yaptı.

”Vaughn ve ben Superman’i kimin oynayacağına dair epey akıl yürüttük. Kafamda üç filmlik bir düşünce olsa da hikaye hakkında hiç konuşmadık ancak aktörlerin kim olacağı gibi spesifik konularda düşündük. Ve garip bir şekilde onun fikri çok ilginçti, Charlie Cox, Daredevil’i oynayan adam.”

”Vaughn bir kaç yıl önce Stardust’ta Charlie ile çalışmıştı. ‘O herkes tarafından sevilebilecek biri.’ diyordu. ‘Onun iri olmadığını biliyorum ve Superman her zaman iri olmuştur.’ Charlie 1.75 cm civarıydı. ‘Ama o çizgi romanların Altın Çağ’ındaki biraz daha sıradan insana yakın Superman’e benziyor.”’

”Christopher Reeve’in canlandırdığı Superman gibi iri ve bombastik olmayacaktı. Matthew ilginç bir insan eğer bu film gerçekleşseydi muhtemelen kendine has bir film olacaktı.”

Millar’ın açıklamaları bu şekildeydi, sizler Charlie Cox’un başrolünü çektiği bir Superman filmi izlemek ister miydiniz? Siz başka hangi isimleri Superman olarak izlemek istersiniz? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.