The Falcon And The Winter Soldier İçin İlk İzlenimler Geldi. Peki Feige Bizlere Neler Çıtlattı?

The Falcon and the winter soldier

Hepimizin merakla beklediği The Falcon And The Winter Soldier dizisi geçtiğimiz günlerde bize ilk fragmanları ile küçük bir şov yapmıştı. Bunun üzerine Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Feige birkaç açıklaması ile gündeme geldi. Geçtiğimiz çarşamba meydana gelen video konferansta Feige; Ms. Marvel, Loki, She Hulk gibi birçok diziden de bahsetti. Bildiğimiz üzere bu konularda ağzı oldukça sıkı olan Marvel yine bizlere en ufak bir spoiler bile vermeye yanaşmıyor. İşte o röportajdan seçtiğimiz birkaç kesit:

Feige’e göre önceki filmlerden tanıdığımız bu iki karakteri yeniden ekranlarda görmek ve onların kimyasına şahit olmak heyecan verici. Söylediğine göre birbirini pek iyi tanımayan ancak en iyi arkadaşları aynı kişi olan bu karakterlerin komik ve eğlenceli iletişimini kendisi de bizler kadar çok seviyormuş. Ayrıca Anthony Mackie (The Falcon) ve Sebastian Stan’in (The Winter Soldier) uyumunu da beğendiğini açıklayan Feige şunları dile getirdi:

“Bu ikilinin dinamiğine şahit olmak bizim için oldukça eğlenceliydi. Bir fırsatımız olsa da bu ikisini yeniden, beraberce koca bir televizyon dizisinde izleyebilsek diye düşünüyorduk. Disney+ sonunda bize bu şansı verdiğinde altı saatin hikayemizi anlatmak için bize en uygun süre olduğuna karar verdik. Bir dizi yapmak ucuz bir iş değil ve Marvel’in yükselttiği çıtayı korumak adına her bölüm için ödememiz gereken miktar oldukça fazlaydı. Biz de altı bölümün bizim için yeterli olduğuna karar verdik, en azından şimdilik.”

Falcon & Winter Soldier Merch Shows Sam Wilson's New Costume With Wings

Wanda Vision dizisinde alıştığımız Marvel aksiyonunu göremeyen fanların aklındaki en büyük soru ise bu dizinin bize istediğimiz heyecanı verip veremeyeceği yönünde. Feige bununla ilgili şunları dile getirdi:

“Bizim amacımız hem aksiyon seven hem de hikayeler ile ilgilenen insanların tamamına hitap edebilmek. Yaptığımız işte gözetmemiz gereken çok şey olduğunu düşünüyorum ve bu, yani her kesime hitap edebilmek, bizim her zaman için en büyük hedefimiz.”

Falcon and the Winter Soldier : Release Date, Cast, Plot and More

Akıllardaki bir başka soru ise Marvel’ın süregelen zincirleme yapımları hakkında. Wanda Vision’ı izlemeyen biri gelecek olan herhangi bir Marvel filmini anlamakta güçlük çeker mi? Filmleri izlemeyen biri için The Falcon And The Winter Soldier iyi bir başlangıç mı? Feige bu duruma şöyle bir açıklama getirdi:

“Hikayelerimizi üstü kapalı tutmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Daha önceki yapımları görmüş biri için bize yetişmek kolay; ancak bizler için önemli olan bu yapımları görmemiş insanların bizlere yetişmesini sağlamak. Wanda’yı çok iyi tanıyor olabilirsiniz ya da sadece Endgame’de izlemişsinizdir veya yalnızca varlığından haberdarsınızdır. Kavramanın daima farklı evreleri olacak; ancak biz bu evrenlere girişte bir bariyer olmaması için uğraşıyoruz.”

Feige’den aldığımız bu bilgiler ışığında bizler gelecek olan bu televizyon yapımı için oldukça heyecanlıyız. Yayın tarihi olarak 19 Mart 2021 gösterilirken şahsen birkaç hafta beklemek bile bana zor geliyor. Siz peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Feige’in açıklamaları yeterli mi? Bu yapımdan beklentileriniz ne? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir sonraki yazıda görüşene dek “süper” kalmanız dileğiyle!