TENNANT, SHEEN ve GAIMAN, NYCC Paneline Katılacak

Kısa bir süre önce David Tennant, Michael Sheen ve Neil Gaiman‘ın gelecek ay New York Comic Con‘da düzenlenecek olan Amazon dizisi Good Omens‘in paneline katılacakları duyuruldu.

Neil Gaiman‘ın Terry Pratchett ile birlikte yazdığı kült fantezi romanının dizi uyarlaması 2019 yılında Amazon Prime tarafından dünya çapında yayınlanacak. Gaiman dizinin hem senaristi hem de yürütücü yapımcısı olarak görev alıyor.

Amazon Prime 2019 gaiman ile ilgili görsel sonucu

Etkinlik, 6 Ekim Cumartesi günü saat 10’da Madison Square Garden‘da gerçekleşecek ve etkinliğe katılan kişiler özel bir “ilk bakış” videosunun ardından David Tennant, Michael Sheen ve Neil Gaiman‘ın yer aldığı bir paneli izleyecek. Miranda Richardson ve yönetmen Douglas Mackinnon da panelde yer alacağı söyleniyor. Buna ek olarak, imza günü de düzenlenme ihtimali var.

Good Omens kıyametin eşiğindeki günümüz İngilteresi‘nde geçen bir karanlık komedi hikayesidir. Dizi kıl bir melek olan Aziraphale (Michael Sheen) ve talihsiz bir şeytan olan Crowley‘nin (David Tennant) Deccal’in gelişini hakkında aldıkları duyum üzerine, dünyadaki rahat hayatlarının yitirmemek adına güçlerini birleştirmelerini anlatıyor. Unutulmaz karakterler, bazı şeytani süvariler, bir dizi melek, bir iblis lejyonu ve bir grup azılı çocuk bir araya gelse de dünyanın sonu asla eğlenceli değildir. Dizide ayrıca Michael McKean, Jack Whitehall Adria Arjona, Mireille Enos, John Hamm, Nick Offerman ve Nina Sosanya da yer alıyor.

Amazon, Good Omens hayranlarına çok özel bir NYCC deneyimi yaşatacaklarını duyurdu. Kongre katında katılımcıları açıklanmayan -kaderlerinin belirlenecek olduğu iyi ve kötü arasındaki büyük ve gizemli kozmik satranç oyununun yer aldığı- bir yere taşıyacak tuhaf bir asansör olacak. Kapılar açılınca katılımcılar Cennet’teki kutlu ya da Cehenneme‘deki sefil sonları ile karşılaşacaklar. Cennet‘e giden misafirler melek Aziraphale‘in kitapçısındaki muazzam koleksiyonunu keşfedip, Tanrı’nın eliyle konuşabilecekleri bir deneyim yaşayacak. Cehennem’e gidenler ise 1926 model Bentley‘de iblis Crowley ile fotoğraf çekinme imkanına kavuşacaklar.

New York Comic Con, 4-7 Ekim tarihleri arasında Javits Centre, New York’ta düzenlenecek.

Good Omens paneli, Cumartesi günü rozeti olan tüm katılımcılara ücretsizdir.