STRANGER THINGS’in İlk Sezon Planında Eleven’in Ölümü Varmış

Netflix’in Stranger Things adındaki popüler serisinde Millie Bobby Brown tarafından canlandırılan karakteri Eleven, hayranların neredeyse onun ölümüyle yüzleşmelerine rağmen tam anlamıyla paçayı sıyıran bir karakter oldu.  Serinin kamera arkasını anlatan yeni kitapta dizinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, dizinin orijinal planında Eleven’in ölümü yani kendini feda etmesi olduğunu söylediler.

Stranger Things’i henüz izlememiş olanlarınız sürpriz kaçıran/spoiler olmaması için aşağıyı okumasa da olur.

Ross Duffer NME aracılığıyla yaptığı açıklamada: ”Eleven günü kurtarmak için kendini feda edecekti. Ama dizinin bir sezondan daha uzun sürebileceği potansiyelini gördükten sonra bunu havada bırakmaya karar verdik çünkü derinlerde biliyorduk ki dizi Eleven olmadan bir işe yaramayacaktı. Bu noktada Millie’nin de ne kadar özel olduğunun farkındaydık. Eğer daha fazla Stranger Things olacaksa, Eleven da geri dönmek zorunda.”

İlk sezonun son bölümünde Eleven, ortadan kaybolmasına neden olan Demogorgon ile karşı karşıya geldi. Neyseki Duffer kardeşler finalle ilgili fazla şey yazmadılar ki, Eleven’ın kurtuluşu da Chief Hopper ‘ın Eggos’u onun için ormana terk ettiği zaman ima edildi.

Millie Bobby Brown‘ın oynadığı Eleven’in ölümü büyük ihtimalle dizinin sevenlerini çok kızdırabilir ve üzebilirdi.

Eleven’ın kaderi seride küçük detaylarla değişmiş olsa da ilk sezonun büyük değişimi Joe Keery‘nin canlandırdığı Steve karakteriydi ki onun ölümü daha kesin bir şekilde ifade edilmişti. Duffers Kardeşler bunun Keery’nin performansıyla alakalı olduğunu ve karakter için bir ışık yaktığını şu sözlerle tekrarlıyorlar:

”Steve karakterinin sadece aşağılık bir herif olması gerekiyordu.”

Eleven'in Ölümü

İkinci sezonda ise Sean Astin‘i Bob Newby olarak gördük, karakter Joyce ve çocuklarını kurtarırken ölmüştü. Onun hikayesinin sonunda o hep kurban oluyordu ama Astin’in karakteri getirdiği seviye sayesinde karakterin ölümü uzadı. Duffer bu konuda da şunları söyledi:

”Sean Astin o kadar sempatikti ki Bob’un ölümü dördüncü bölümden sekizinci bölüme kadar ertelendi. Çünkü onu hayatta tutmak istiyorduk. Ona kahramanca bir son hazırlamak hem bizim için hem de Sean için çok önemliydi. Anlamlı bir şeyler yapmasını istedik.”

Stranger Things’in 3. sezonunun çekimlerine şu an devam ediliyor ve 2019’da gösterime girecek. Biz de Heyecanla bekliyoruz.