STRANGER THINGS 4. Sezon Kaç Bölüm Olacak?

stranger things 4. sezon kaç bölüm olacak
stranger things 4. sezon kaç bölüm olacak

Stranger Things 4. sezon kaç bölüm olacak? Bu sorunun cevabı yazımızda. Hatta bölümlerden biri çok sevilen bir karakterin hikayesi üzerine odaklanacak.

2016’da yayınlanmaya başlayan dizi 80’lerde Hawkins’in küçük bir kasabasında meydana gelen gariplikleri ve oradaki insanların hikayelerini konu alıyor. Dizi genel olarak Stephen King, John Carpenter ve Steven Spielberg gibi yazarların hikayelerine paralel hikayeleri içermesine rağmen son iki sezonunda 80’lere yazılan özlem dolu bir aşk mektubuna dönüşmeye başladı.
Bu dönüşüm ile de dizi dünya genelinde popülarite kazanmaya başladı, hatta 3. sezon 80’lerdeki blockbuster filmlerle bile kıyaslanmaya başlanmıştı. 2. sezon “The Lost Sister”‘ın iki bölümde işlenmesi ile normalde sekiz bölüm olarak çıkan dizi dokuz bölüme kadar uzamıştı. 4. sezonda da bu tarz bir uygulamaya gidileceği ya da bir karakterin hikayesinin farklı bölümlere serpiştirileceği tahmin ediliyor.
Peki Stranger Things 4. sezon kaç bölüm olacak?

4. sezonda 8 bölümlük formüle ek olarak hayranların çok sevdiği bir karaktere odaklı fazladan bir bölüm de yer alacak. Yani toplamda 9 bölüm olacak.

Dizide önümüzdeki sezon işler alıştığımızdan farklı olacak gibi duruyor. Stranger Things 3. sezonu Netflix için izlenme açısından büyük bir başarıydı. Yapımcılar “The Lost Sister” gibi yeni şeyler denemekten veya benzer riskler almaktan korkuyor gibi duruyorlardı. Ama bu tutum 4. sezonda değişecek gibi duruyor. Önceki sezonun başarısı sayesinde yapımcıların özgüveni artmış ve dizi kullandığı formülü değiştirip hikayeyi Hawkins’in dışına taşıyacak gibi duruyor.
Önemli bir karaktere yoğunlaşmasıyla (belki de ölmüş birinin hikayesiyle) dizi taze bir başlangıç yapabilir.
fanzade.com editörü