PREACHER Geliş Tarihi Duyurulan Yeni Sezonu ile Ekranlara Veda Edecek!

AMC’nin Garth Ennis’in yazdığı, Steve Dillon’ın çizdiği aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan Preacher dizisi 4. sezonundan sonra hayranlarına ”Elveda.” diyecek.

Dizinin başında bulunan ünlü komedi aktörü Seth Rogen geçtiğimiz gün Twitter hesabından ”The end is now” vurgulu paylaştığı klipte final sezonunun 4 Ağustos‘ta başlayacağını duyurdu.

2016 yazında ilk kez seyirci karşısına çıkan dizi, eğer onu izliyorsanız American Gods tarzına yakın bir yapım. Dizinin başrollerinde Dominic Cooper ve Ruth Negga gibi iki yıldız ismin yanında performansı ile takdir toplayan İngiliz aktör Joseph Gilgun var.

Dizinin konusuna ise kısaca, içine bir melek ile şeytanın ilişkisinden doğan Genesis adlı doğa üstü varlığın kaçtığı ve bununla ”Tanrı’nın Kelamı” yeteneğinin bahşedildiği, bunun sayesinde de söyledikleri ile istediği kişiye istediği şeyi yaptırma gücü kazanan bir vaizin (Jesse Custer) kaybolan Tanrı’yı arayış öyküsü diyebiliriz. Tür olarak da kara mizah seviyorsanız tam size göre bir yapım.

Eğer final sezonu haberi ile diziden haberdar olduysanız kesinlikle diziye başlamanızı öneririz. Siz dizinin hayranları final haberine üzüldünüz mü? Sizin yeni sezondan beklentileriniz neler? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.