Netflix’ten AVATAR: Son Hava Bükücü Dizisi

Netflix, tüm hızıyla devam ediyor! 70. Emmy Ödülleri’nde son 18 yılda ilk kez HBO, Emmy Ödülleri adaylığında zirvede yer alamadı. Zirve, 112 adaylıkla Netflix’indi. Netflix, Emmy Ödülleri’nde 23 ödül kazanmayı başardı ve zaman geçtikçe daha da artacak gibi. Netflix’i övme kısmını bırakıp habere geçmek gerekirse; Netflix, geçtiğimiz gün Avatar: Son Hava Bükücü (The Last Airbender) için live action serisi geleceğini duyurdu.

Yapımı 2019’da başlayacak olan seri, Netflix-Nickelodeon ortaklığıyla çekilecek. Son Hava Bükücü’nün eş yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko’nun projenin başında olacak. Konietzko, Son Hava Bükücü‘yü live-action adaptasyonu şeklinde göreceklerinden dolayı heyecanlı olduklarından bahsederken, DiMartino da Aang’in dünyasını sinematik evrene taşımaktan dolayı mutlu olduklarını, Netflix’in vizyonlarıyla tamamen örtüştüğünü belirtti. Dizinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu ise henüz belli değil.

Avatar: Son Hava Bükücü

Avatar: Son Hava Bükücü 2005 yılından 2008 yılına kadar toplamda 3 sezon Nickelodeon ekranlarında yer aldı ve serinin birçok ödülü bulunuyor. Açıkçası daha önce Netflix‘in live action konusunda pek de iyi olmadığını gördük ama bunda yaratıcıların serinin başında olduğunu düşünürsek iyi bir şeyler çıkacağını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz, Netflix beklentileri karşılayabilecek mi?

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.