GAME OF THRONES Aslında DEVAM Edebilirmiş!

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı Game of Thrones dizisinin aslında devam edebileceğini açıkladı!

Buz ve Ateşin Şarkısı serisiyle entrikalarla dolu fantastik edebiyatının konuşulan isimlerinden olmayı başaran George R. R. Martin, adını serinin ilk kitabı “Taht Oyunları”ndan alan Game of Thrones dizisi başladığı 2011 yılından beri sürekli konuşulan çok barşarılı bir yapım oldu. Gerek seneryosuyla, gerek bütçesiyle sürekli konuşulan yapım 8. sezonuyla birlikte final yapacağını açıklayıp hayranlarını şaşırtmıştı. Böyle bir başarı yakalamış olan yapımın daha fazla devam etmesi bekleniyordu. Ancak dizinin uyalarındığı kitap serisini okuyanlar dizinin kitaptan kopmasından çok şikatçiydiler.

jon and khlesi

George R. R. Martin Emmy Ödüllerinde sunucunun “Game of Thrones neden bitiyor?” sorusuna cevap verdi!

Martin’e göre aslında dizi 13. sezona kadar devam edebilirmiş!

George R. R. Martin‘in söylediklerine göre dizi aslında 13. sezona kadar devam edebilirmiş fakat kanal dizinin istenilen noktaya ulaştığını ve artık bitmesi gerektiği kararını vermiş. Bizce bunun başlıca sebeplerinden biri dizinin son sezonlarının ilk sezonlar kadar sevilmemesi. Özellikle son sezon ile birlikte dizinin senaryosunun kitaba göre öne geçmesi fanlar tarafından çok eleştirilmişti. Bizce bir diğer sebep ise dizinin gittikçe artan bütçesi. Yaşadığımız Dünya’dan çok farklı bir Dünya’yı diziye aktarmak çok maliyetli görsel efektler anlamına geliyor. Bunun yanında gittikçe gözükme süreleri artan ejderha, White Walker gibi yaratıklar ile birlikte maliyetler gittikçe daha da artmakta.

white walker dragon

Fakat eminiz ki Game of Thrones‘un finali gelmiş geçmiş en iyi dizi finallerden biri olacak. Umarız dizi bittikten sonra güzel spin-off’lar ile birlikte bu koskocaman evreni iyi değerlendirebilirler.

Game of Thrones, 7. Sezonu 2019 Yılında Yayınlanacak!