MINDHUNTER 2. Sezon Çıkış Tarihi ve FINCHER’ın Açıklamaları

David Fincher’in yönetmenliğini yaptığı seri katil dizisi Mindhunter’ın 2. sezonunun çıkış tarihi açıklandı. Mindhunter, ilk sezonuyla 2017’de karşımıza çıkmıştı. Titiz dönem detayları ve yoğun draması ile hemen kritik övgüler kazanmıştı. Mindhunter 2. sezon onayını resmi olarak 2017 yılının sonunda almıştı, ancak ikinci sezonun gelmesi uzun zaman aldı ve seyirciler yeni sezon için tarih almayı iple çekiyordu, şüphesiz ki Fincher bu zaman zarfında tam olarak her şeyi doğru yapmaya odaklanmıştır.

Mindhunter 2. sezon da ilk sezondaki formülü takip edecek

Mindhunter: FBI’ın Elit Seri Suç Birimi’nden John Douglas’ın yaşadığı gerçek olaylara dayanarak, 1. sezonda, üç tane inatçı FBI ajanı, tutuklu, çeşitli seri katillerin düşünce tarzlarını çözmek ve çalışmalarına ilişkin fikir edinmek için gösterdiği çabaları ayrıntılarıyla anlatan bir sezondu diyebiliriz. Seri katil zihinlerinin anlaşılmaya çalışması, profil sanatını – çıkarım yapma – icat etti. Sezon 2’nin aynı formülü takip etmesi bekleniyor; çünkü hikayeye daha fazla gerçek hayattaki katiller de ekleniyor, buna ünlü Charles Manson da dahil (Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time In Hollywood’unda Manson’u oynayan Damon Herriman, burada da aynı karakteri canlandırıyor). Mindhunter 2. sezonun bölüm yönetmenleri arasında Hollywood gazileri Andrew Dominik ve Carl Franklin var.

Mayıs ayından bu yana, Mindhunter’ın Ağustos’ta dönüş yapmayı hedeflediği ortaya çıkmıştı ve şimdi Fincher tarafından KCRW’nin The Treatment podcast’inde Elvis Mitchell ile birlikte dizinin gerçekten 16 Ağustos Cuma günü yayınlanacağı doğrulandı.

MINDHUNTER 2. Sezon Çıkış Tarihi

Aynı röportajda Fincher, psikopatik katillerin ne yaptığını gerçeğe ulaştırarak şovu oluşturma konusundaki motivasyonunu açıkladı: “Gerçekten bu yüceltilmiş çizgi roman supervillain’ı olarak seri katil fikrinin kalbine kazık atmak istedim.” dedi. Elbette ki seri katil olgusu, bu yılın başlarında çıkan Netflix’in her iki Ted Bundy belgeseliyle de desteklendi (Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes ve Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile).

Zac Efron’un, Extremely Wicked’deki Ted Bundy’i canlandırılmasının aksine, Mindhunter’da gösterilen seri katiller hakkında çok “sıcak” bir şey yok. Nitekim, Fincher ve şirket çok temelli ve gerçekçi bir bakış açısına sahip olaylara geliyor, sert katliamlı polis kurgusu tasvirlerine göre daha fazla çekiciliğe hitap eden bir seri yaratıyor. Şovun inatçı araştırmacılarına göre Amerika’nın en tehlikeli yırtıcı katillerini avlama ve durdurma çabalarını sürdürdükleri için, 2. sezonda Fincher ve şirketin Mindhunter hikayesini nerede çektiğini görmek büyüleyici olacak.