MARVEL ve ABC, Yeni Bir Kadın Süper Kahraman Dizisi İçin Kolları Sıvadı

ABC’nin hedefinde yeni bir  Marvel süper kahramanı dizisi var. Ancak bu süper kahramanın kadın bir karakter olacağı söyleniyor. Fakat bu yeni kadın süper kahraman dizisi hangi karaktere uyarlanacak bilinmiyor.

Dizi hakkında hiçbir net detay olmasa da ABC Entertainment Başkanı Karey Burke‘nin Deadline’a yaptığı açıklama bu şekilde.

“Marvel ile aktif olarak bu konuda görüşüyoruz” diyen Burke, karakterin tamamen yeni ve kadın odaklı süper kahramanlar stratejisine uyacak olacağını söylüyor.

Geçen yıl ABC Entertainment; Wonder Woman yazarı Heinberg, Marvel Televizyonu ve ABC Stüdyoları ile  birlikte bir süper kadın kahraman takımı dizisi üzerinde çalışıldığı vaadinde bulunmuştu. Ancak söylenene göre bu tamamen yeni  ve ayrı bir proje olacak.

Marvel halen hem sinema hem de televizyon için henüz bir çalışma geliştirilmemiş çok sayıda kadın karakter listesine sahip. Deadline haberde nedenini bilmediğimiz bir şekilde özel olarak She-Hulk ve New Mutants karakterlerinden Danielle Moonstar‘dan bahsetmiş. Belki de kadın Marvel kahramanlarının bir listesini Google’da aratıp rastgele iki tanesini seçmiş olabilirler.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Sizce ABC’ye bir Marvel kadın kahramanı dizisi gelse, bunun hangi karakter olmasını isterdiniz? Yorum yapmayı unutmayın.

Belki bu yazımıza da göz atmak istersiniz: MARVEL’ın En Güçlü 20 Kadın Karakteri