MARVEL’ın En Güçlü 20 Kadın Karakteri

Bugün Marvel’in leydilerinin en az erkekleri kadar iyi olduğunu kanıtlayacağız. Bu karakterlerden bazılarını hatırlayacaksınız bazıları ise sizi oldukça şaşırtacak. DİKKAT!!!! Liste yapılırken herhangi bir sıralama gözetilmedi. Yani bu hanımlar arasında kim daha güçlü yarışı yok. Ayrıca listeye kozmik karakterler dahil edilmemiştir.

İşte Marvel’ın En Güçlü 20 Kadın Karakteri

1) CAPTAIN MARVEL

captain marvel

Carol Danvers, Kree ve Captain Marvel’in mücadelesi sırasında radyasyona maruz kalır ve süper güçlere sahip bir savaşçıya dönüşür. Kendini Ms. Marvel olarak tanımlar, bir Avengers üyesidir ve solo takılır.


2) SCARLET WITCH

SCARLET WITCH

Gerçekleri saptırıp olasılıkları manipüle edebilen bir mutant. Wiccan ve Speed’in annesi, Quicksilver’ın kız kardeşi.


3) INVISIBLE WOMAN

INVISIBLE WOMAN

Susan Storm, The Fantastic Four’un kurucu üyelerinden. Kendine görünmez güç kalkanı yaratabiliyor ve dokunduğu her şeyle birlikte görünmez olabiliyor.


4) TIGRA

TIGRA

Greer Nelson ilk kez The Cat olarak, aynı isimdeki çizgi romanda ortaya çıktı. Daha sonra mistik bir ritüelle Tigra’ya dönüştü.


5) WASP

WASP

Janet Van Dyne, Dr. Henry Pym tarafından genetik olarak modifiye edildikten sonra, boyutunu değiştirebilme, yüksek hızlarda uçabilme ve bio-elektrik iğneler fırlatma yeteneklerini kazandı. Ayrıca Avengers’in ilk kadın üyesi olarak tanındı.


6) MARIONETTE

MARIONETTE

Princess Mari, Homeworld’un kral ve kraliçesinin kızı. Baron Karza, ailesini öldürüp gezegeni ele geçirdiğinde, yeraltı direniş grubuna yardım etti.


7) BLACK WIDOW

BLACK WIDOW

Eski KGB ajanı, Black Widow olarak tanınan Natasha Romanov, gelmiş geçmiş en iyi casuslardan ve S.H.I.E.L.D.’in sahip olduğu en iyi ajanlardan biri.


8) ROGUE

ROGUE

Bir zamanlar Brotherhood of Evil Mutants’ın bir üyesi olan Rogue, zamanla X-Men’in önemli bir parçası haline geldi. Yıllar sonra başkalarının düşüncelerini, yeteneklerini ve anılarını absorbe etme yeteneğini kontrol edebilmeyi öğrendi.


9) STORM

STORM

Havayı etkileyen güçleri ve doğa şartlarını kontrol etme yeteneği ile Storm gezegendeki en güçlü mutantlar arasında yer alıyor.


10) RESCUE

RESCUE

Virginia “Pepper” Potts aslında Anthony Stark yani Iron Man’in yönetici asistanı. İlerleyen zamanlarda sibernetik donanımlar ve zırhı sayesinde Rescue olarak bilinen bir kahraman haline gelmiştir.


11) OMEGA SENTINEL

OMEGA SENTINEL

İnsan Sentinel olan Karima Shapandar, mutant imha protokolünden kurtulduktan sonra içinde kalan son insanlık kırıntılarını korumak için mücadele veriyor.


12) JEAN GREY

JEAN GREY

Jean Grey,  5 orijinal X-Men üyesinden biri. Omega seviyesinde telekinetik ve telepatik yetenekleri var. Phoenix Force’u içinde barındırdığı için sınırsız denilebilecek bir güce sahip.


13) SHE-HULK

SHE-HULK

Jennifer Walters haydutlar tarafından vurulduktan sonra, kuzeni Bruce Banner (The Hulk) son anda kendi kanından nakil yaparak Jennifer’ın hayatını kurtarır. Bu andan itibaren Jennifer She-Hulk’a dönüşebilme yeteneği kazandı.


14) PSYLOCKE

PSYLOCKE

Britanyalı güzel Psylocke, telekinetik ve telepatik güçleri ile ölümcül bir silah. Uzun süredir X-Man olan Psylocke eski bir manken ve sinsi bir dövüş ustasıdır.


15) MEDUSA

MEDUSA

Inhumans Kraliçesi Medusa, kocası Kral Black Bolt’un tercümanlığını yapıyor. Medusa psikokinetikle ekstra uzuv gibi kullanabildiği uzun kırmızı saçları ile tanınıyor.


16) SATANA

SATANA

Satana yarı insan, yarı iblis. Birçok cehennemi kontrol eden ve üst seviye bir iblis olan Marduk Kurios’un kızı.


17) ELEKTRA

ELEKTRA

Ölümcül kırmızı suikastçı. Daredevil’ın en korkutucu düşmanı ve onun eski sevgilisi ayrıca dünyanın en büyük suikastçısı olarak ün kazandı.


18) SPIDER-WOMAN

SPIDER-WOMAN

Jessica Drew, suç örgütü olan HYDRA tarafından suikastçı olması için genetik olarak geliştirildi ve süper güçler kazandı. Daha sonra ise bir SHIELD ajanı haline geldi.


19) VALKYRIE

VALKYRIE - Marvel'ın en güçlü kadın karakterleri
Marvel’ın en güçlü

Asgard’ın en kudretli savaşçılarından birisi olan Asgardian’ın tanrıçası Brunnhilde, Odin tarafından Valkyrior’un lideri olarak seçildi.


20) GAMORA

GAMORA
Marvel’ın en güçlü kadın karakterleri – GAMORA

Zen Whoberi’nin hayatta kalan tek üyesi olan Gamora, çocukken Thanos tarafından kurtarıldı. Thanos sayesinde eğitim alıp yetişen Gamora, üstün yetenekli ve korkulan bir suikastçı haline geldi.


Marvel’ın en güçlü  20 Kadın karakterimizin sonuna geldik. Liste daha geniş olsaydı eklenecek başka karakterler de vardı elbet ama şu anlık 20 tanesi yeterli gibi 🙂

Kadın Süper Kahramanlar üzerine konuştuğumuz serimizi youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
Abone olmayı ve bildirimleri açmayı da unutmayın 🙂

Marvel’ın Kadın Kahramanları: