MARVEL SİNEMA EVRENİNDEN Renkli ve Söylenti Dolu HABERLER [ŞUBAT 2020]

Disney cephesindeki Eternals filmindeki eşcinsel onayından Sony cephesindeki Morbius filminin yeniden çekimine kadar kendi görüşlerimle beraber kaleme almış durumdayım. Bakalım neler var neler yok?

ETERNALS (Eternaller) Yıldızı Haaz Sleiman, MCU’nun İlk Eşcinsel Kahramanı Kimliğini Doğruladı

Bir süredir Marvel Sinema Evreni’nin ilk gerçek eşcinsel süper kahramanını içeren Eternals hakkında haberler duyuyoruz ve Brian Tyree Henry’nin Phastos’un bu boşluğu dolduracağı söylenirken, Richard Madden’in Ikaris olabileceği yönünde söylentiler de var.

Oyuncu Haaz Sleiman sayesinde artık gerçekten Phastos olduğunu biliyoruz. Lübnanlı-Amerikan aktörün karakter ismi yine açıklanmasa da, Phastos’un kocası rolüne sahip olması planlanıyor.

NewNowNext, aktör Sleiman’ı yakaladığında, filmde eşcinsel bir öpücük bekleyip bekleyemeyeceğimizi sordular ve bunun gerçekten olacağını doğruladı: “Ah evet, kesinlikle ve çok güzel, çok hareketli bir sahne, çoğu sette ağladı. Benim için bir ailenin ne kadar sevgi dolu ve güzel olabileceğini göstermek çok önemli. Brian Tyree Henry çok muazzam bir aktör ve bu bölüme çok fazla güzellik getirdi ve bir noktada gözlerinde bir çocuk gördüm ve bence dünyanın Pride topluluğunda hepimizin çocuk olduğunu hatırlatmak önemli bir nokta, Bunu unutuyoruz çünkü her zaman cinsel ya da asi olarak tasvir ediliyoruz. İnsan kısmına bağlanmayı unutuyoruz.”

Bu, Marvel Studios için çeşitlilik açısından ileriye doğru büyük bir adım ve kesinlikle Eternals’ın Phastos ve kocasının adaleti arasındaki ilişkiyi anlatacağına benziyor. Bununla birlikte, tıpkı Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi gibi bazı ülkelerde öpücüğün kesilip kesilmediğini bulmak ilginç olacak.

MORBIUS Yıldız Jared Leto, Yeniden Çekimin Gerçekleştiğini Onaylıyor ve Araştırmasının Bir Fotoğrafını Paylaşıyor

Morbius’un tüm komploları yakın zamanda sızdı, ancak yeniden çekimleri şu anda gerçekleşiyor, ayrıca Sony’nin Spider-Verse’deki en son filmlerinden en azından bazılarını değiştirmek zorunda. Şimdi, yıldız Jared Leto, ek görüntülerin devam ettiğini doğrulayarak Twitter’da paylaşmış. Bu arada Leto, araştırma aracı olarak ne kullandığını da açıkladı: Legion of Monsters (Canavarların Lejyonu)!

Bu çizgi roman serisi doğada korku temalı ve Morbius, Man-Thing, Werewolf by Night ve Manphibian gibi karakterleri içeriyor. Filmde bu başlığın “kahramanlarının” görünmesini önerecek bir şey yok (Sony Pictures muhtemelen hakları hala elinde tutuyor olabilir) ama Leto kesinlikle Yaşayan Vampiri ilham almak için doğru sayfalara bakıyor.

Morbius, stüdyonun filmle bazı akıllı kararlar alıp almadığına ve hayranların Örümcek Adam’ın Marvel Sinema Evreni’ndeki maceralarına nasıl bağlanacağını öğrenmek için kesinlikle heyecanlı olmasına bağlı olarak özel bir şey olma potansiyeline sahip kalabilir.

THOR: LOVE AND THUNDER Yönetmeni Taika Waititi, Jane Foster Kanser Hikâyesinin Filmine Dâhil Edip Etmeyeceğinden Emin Değil!

natalie portman thor ragnarok

Çizgi romanlarda Jane Foster, kanser teşhisi konulduktan kısa bir süre sonra Kudretli Thor olur. Yeni Yıldırım Tanrısı’na dönüşerek bilim insanına anlatılmamış bir güç verirken, insan formunda aldığı kimyasal tedaviyi de geri alır. Söylemeye gerek yok, bu büyüleyici ve karmaşık bir tarz ile çizgi roman hayranları Thor: Love and Thunder’da (Thor: Sevgi ile Yıldırım) keşfedilmeyi istiyorlar.

Variety ile yakın zamanda yapılan bir röportajda yönetmen Taika Waititi’ye Jane’in sinema hikâyesini filme dâhil etmeyi planlayıp planlamadığı soruldu ve şu andan itibaren tamamen emin görünmüyor:

“Bilmiyoruz, bu çizgi roman çalışması büyük bir ilham kaynağıydı ve ilk birkaç taslak üzerinde etkili oldu. Ancak Marvel’da her zaman her şeyi değiştiriyoruz. Post yapımda bile yazmaya devam ediyoruz. İzleyicilerin istediklerine göre filmi test ediyoruz. Alıcılarımızla iki hafta boyunca ‘Thor: Ragnarok’ ile çekim yaptık. Büyük, büyük karakter değişiklikleri vardı, hikâye değişti. Tüm sahneleri yeniden çekiyoruz. Bence bu yüzden iyi iş çıkarıyorlar. Sadece iyi bir film peşinde koşmaya devam ediyorlar.”

Jane’in kanseri olmadan Thor’a dönüşmesi için kesinlikle yollar var ve hastalıktan ölümünün bir Marvel filminin başa çıkması için oldukça ağır bir konu olduğunun inkârı yok! Ancak Thor: Love and Thunder yakın zamanda başka bir yazarı dâhil ederken, film için hala erken olduğu ve Waititi’nin açıkladığı gibi, taslaktan taslağa doğru gittikçe çok şey değişebilir.

Sony Pictures’ın ÖRÜMCEK EVRENİ Genişlerken, 2021 Yılına Bir Gizli Marvel Filmi Çıkardı!

Sony Pictures’ın Örümcek Evreni artık çıkış programlarına eklenen başka bir filmle büyümeye devam ediyor. Morbius ve Venom 2’nin her ikisi de bu yıl beyazperdelere gelmeye hazırlanırken, Spider-Man: Evden Uzakta devam filmi (ya da diğer deyimle Eve Dönüş 3) şu anda 16 Temmuz 2021 için tarihine ayarlandı.

Yine de, bir “İsimsiz Sony – Marvel Filmi”nin 8 Ekim 2021‘de geleceği onaylandı! Soru şu ki, ne olacak? Örümcek Adam: Örümcek Evreninde devam animasyonunun hâlihazırda 2022’deki çıkış tarihi belli bu yüzden ancak son haberlere dayanarak çok olası iki olasılık kaldı: Avcı Kraven, Örümcek Bayan (Spider-Woman) ve Madame Web! Her iki filmin de yapımın ilk aşamalarında olduğu söyleniyor ve ilkinin Spider-Man 3 için bir tür netice olması kesinlikle mantıklı olacak.

Sonuçta, Peter Parker’ın adı temizlenmiş olsa bile, Kraven onu hala izlemeye çalışabilir ve Marvel Stüdyolarının örümceği Sony’nin karakterle kendi hikâyelerini anlatmaya devam edebileceği bir yerde bırakması için pek çok yol var. Şimdilik, Sony’nin sadece Morbius’un ilk fragmanı piyasaya sürüldüğünde çıkış tarihini doğrulaması nedeniyle beklemek ve görmek zorundayız, bu nedenle bu aralar işler netleşmeyebilir.

Şahsi Görüşlerim…

“Eternals filmindeki onurlu sahnelere pek sıcak bakmamış olabilirim. Ama elbette herkesin fikrine saygı duyarım. Yazacaklarım Thor 4 ve 2021 Spider-Verse filmi ile alakalı; Thor 4 için defalarca yazıyorum ve bu haberde de yazacağım! Thor 4 filminde Jane Foster’ın kanser hikâyesini filmde görmek istiyorum. Çünkü Kudretli Thor’a dönüşmesine en uygun sebep olacağını düşünmekteyim. Ama kimliksiz Sony Marvel filmine gelince de, hazır yol yakın iken Avcı Kraven filmine karar verebilmeyi gerçekten çok isterim. Çünkü Spider-Verse serisinin üç farklı karakterlerini ön plana tutuyorum: elbette bunlar Venom, Morbius ve Kraven! Çünkü Kraven filmi Sony cephesinden çok bahsedilen karakter… Bu kadar bahsedilmişken niye 2021 yılına Kraven filmi yerleşmiyor? Bunu zamanla göreceğiz…”