LEGION 3. Sezon İle FİNAL Yapacak! Seni Özleyeceğiz David…

FX Networks & FX Productions CEO‘su John Landgraf,  Televizyon Eleştirmenleri Birliği Basın Turu sırasında Legion’ın 3. sezonunun dizinin son sezonu olacak dedi. Yani sevilen dizi Legion 3. sezon ile ekranlara veda ediyor.

Görünüşe göre dizinin sorumlusu Noah Hawley, dizinin sadece üç  sezon yayınlanmasını planlıyordu ve artık sona erdirme kararı da  hikayeyi her zaman istediği gibi bitirmek isteyen FX’in etkisi ile geldi. Bu yeterince makul görünüyor ama buradaki zamanlamada şüpheli birşeyler var.

legion-season2-SYD_700x380,

Disney’in birkaç ay içinde FX’e sahip olacağını ve X-Men dünyasındaki karakter haklarının Marvel Studios’a geri döneceğini unutmayın.  FX’in Marvel karakter dizileri olan The Gifted ve Legion‘ın kendine ait dünyaları var. Kevin Feige  de Disney de bu dizilerin kendilerine ait dünyaları ile Marvel sinematik – Marvel dizi evrenine ait farklılıkları yüzünden izleyicilerin kafasının karışmasını istemezler.

Bu yüzden bir sonraki sonlandırılacak yapımın The Gifted olacağını da görebiliyoruz. Ayrıca şunu da söylemeliyiz ki, Legion’ın sonlanması hayranları için üzücü ama kalitesine yakışır bir sonla bitmesini bekliyoruz.