JODIE WHITTAKER, Doctor Who Rolünü Oynamanın En İyi Tarafını Anlattı

Bazı rollerin çok ayrı bir havası oluyor. James Bond, Batman/Superman ve Sherlock Holmes bu tip rollerin en güzel örneklerinden. Tüm bu karakterlere iyi aktörler tarafından can verildi. İşler böyle olunca bu ikonik rollerden birini oynama fırsatı yakalayan aktörler de kariyerinde zirve şansını yakalamış oluyor.

Bu zirve yarışına dair en iyi bildiklerimizden birisi de her sene değişen ve yeni bir yıldızın oynadığı Doctor Who karakteri.

Ünlü oyuncu Jodie Whittaker, Doctor Who rolünde oynarken ne hissediyor ve bu rolde oynamanın en iyi yanı nedir diye soruldu.  Ünlü aktrisin verdiği cevap Doctor Who’nun da ötesindeydi. İşte onun sözleri:

“Yani, buna cevap vermek çok zor. Ancak bence en harika şeylerden bir tanesi sonsuz seçeneğe sahip olabilmek. İnsanlar olarak, hayatta karşımıza böyle şanslar sürekli çıkmıyor ve bence Doctor olmak hayatı daha açık, daha macerası bir şekilde görmenizi aynı zamanda da bunu paylaşmayı istemenizi sağlıyor.”

Daha iyi bir noktaya parmak basamazdı. Doctor Who inişli çıkışlı olarak devam ederken, bazı şeylerin önemini bizlere tekrar göstermiş oldu.

Jodie Whittaker Doctor Who

Doctor Who yeni yıl özel bölümü “Resolution” ile ekranlara dönüyor ve bir daha 2020’de tekrar ekranlara dönecek.

Kaynak: WGD