Homeland’in Gelecek Olan 8. Sezonundan İlgi Çeken Bir Kare

8 yıl önce başlayan Golden Globe ve Emmy gibi birçok ödül kazanan Homeland, önümüzdeki yıl yayınlanacak olan sekizinci sezonu ile sonlanacak.  Amerika’nın Ortadoğu’ya bakışına eleştiri getirmekte olan dizide özellikle Claire Danes ve Mandy Patinkin’in  oyuncukları ilgi çekmekte. Homeland’in final sezonundan ilk bakış ise iddialı bir son olacağının müjdesini veriyor.

Bölge halkının giysilerini giymiş ve bir nakliye aracıyla yolculuk eden ajan Carrie Mathison yayınlanan fotoğrafın odak noktası. Burada nereye gittiğini tam olarak bilmiyoruz ama Afganistan’da olacağını ve eski dostu Saul’a ( Şu anda ABD Başkanı’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı ), ABD ve Taliban arasında bir barış anlaşması yapmasına yardım edeceğini biliyoruz. Tabii ki Saul’un onu şimdiye kadarki görevlerinin hepsinden “on kat daha tehlikeli” diyerek uyardığını da biliyoruz.

Carrie, geçtiğimiz sezon psikolojik olarak parçalanmış bir şekilde, Rus gulagında yedi yorucu ay geçirdikten sonra hala kendi çabalarıyla barış arıyor. Yevgeny tarafından zihinsel olarak işkence gördüğü sırada katlandığı cehennem bile umurunda değil ama anılarını tekrar birleştirmek için onunla yeniden bağlantı kurması gerekecek ve ülkesine ihanet etmediğini kanıtlamak için bir şeyleri başarması gerekecek.

8 sezonluk Homeland macerası nasıl sona erecek, göreceğiz. 9 Şubat 2020 tarihinde son sezon için sezonun ilk bölümünü sunacak yapım, bizi tekrar  Ortadoğu’nun çöllerine götürecek ve gerilim dolu bir finalle vedasını yapacak.

Kaynak: beyazperde