HBO’nun WATCHMEN Dizisi İçin Yeni Videolar Geldi!

watrchmen

Zack Snyder‘in adını son filmlerinin ve özellikle Batman v Superman filminden dolayı pek iyi anmasak da yaptığı muhteşem film Watchmen‘i birçoğunuz hatırlıyorsunuzdur. HBO uzun bir süre önce Alan Moore‘un efsanevi çizgi romanı Watchmen‘in dizisinin yapacağını duyurmuş ve birkaç tane de kısa fragman yayınlamıştı. Bugün ise “WatchmenBrasil” hesabından üç tane yeni küçük klip yayınlandı. Watchmen dizisi klibini aşağıda görebilirsiniz.

İlk yayınlanan “Abandon all hope, ye who enter here. (Buraya girerken tüm umutlarınızı bırakın.)” açıklamalı küçük klipte sarı kuru kafa ve kemikten oluşan bir korsan bayrağı görüyoruz. Bu bayrağın Watchmen çizgi romanında hikayesine tanık olduğumuz ve 2009 yapımı Watchmen filminde ise çizgi animasyon şeklinde gördüğümüz “Black Freighter” karakteri için olduğunu düşünüyoruz.

İkinci klip ise “Reach out and touch Mars. (Uzan ve Mars’a dokun.)” açıklamasıyla paylaşıldı. Bu klipte mavi bir küre etrafında dönen iki halka görüyoruz. Mavi küre bize Dr. Manhattan‘ı anımsattı. Açıklamayla bir arada düşündüğümüzde Dr. Manhattan‘ın evinin Mars olduğunu düşünürsek direkt olarak bu klibin karaktere referans olduğunu söyleyebiliriz.

Son yayınlanan klip “It’s not 1985 anymore. (Daha fazla 1985 yok.)” açıklamasıyla paylaşıldı. Bu açıklamadan ve önceki haberlerden dizinin çizgi romanın sonrasında kahramanlarımızın yasadışı kabul edildiği alternatif bir gelecekte geçeceğini biliyoruz.

Dizide çok fazla bilindik oyuncu olmasa da Batman v Superman ve Justice League filmlerinden Alfred rolüyle hatırlayacağınız Jeremy Irons, Watchmen dizisinin önemli karakterlerinden Ozymandias/Adrian Veidth rolüyle karşımıza çıkacak.

Daha önce yayınlanan kısa fragmanda çok sevilen ikonik karakter Rorschach karakterini göstermişlerdi.

rorschach WATCHMEN Dizisi

Dizi için henüz kesin bir çıkış tarihi yayınlanmasa da Game of Thrones bittikten hemen sonra yani Mayıs 2019 gibi yayınlanmaya başlanacağını tahmin ediyoruz.