GAME OF THRONES’un Yaratıcılarından HBO’ya Veda

HBO’nun en popüler dizilerinden birisi olan Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olan David Benioff ve Dan Weiss HBO’dan ayrılıyor. 

İzleme rekorlarıyla ve gösterildiği EMMY adaylıklarıyla Game of Thrones dizisinin final sezonu izleyicileri büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. HBO her ne kadar dizinin final sezonunundan memnun olsa da dizinin yaratıcıları Devid Benioff ve Dan Weiss büyük tepki görmüştü. Yaşanılan bu olayların ardından David Benioff ve Dan Weiss HBO çatısından ayrılıp Amazon, Disney ya da Netflix ile anlaşabilir. 

Dizi sektörünün önemli isimlerinden olan Amazon, Disney ve Netflix Game of Thorones dizisinin yapımcılarını bünyesine katmak için çalışmalara başladı. Amazon ile anlaşmaya yakın olduğu iddia edilen yapımcıların Netflix’in teklifinin ardından fikirlerinin değiştiği iddia edildi. 

Amazon Kadrosunu Güçlendirmek İstiyor

HBO’nun sevilen dizisi olan Westworld dizisinin yaratıcılarından olan Jonah Nolan ve Lisa Joy ile 150 milyon dolar karşılığında anlaşma sağlayan Amazon’un Weiss ve Benioff’a da benzer teklifte bulunup bünyesine dahil etmeyi düşünüyor. Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre ise Benioff ve Weiss ikilisi kazandıkları para ile kendi yapım şirketlerini kurarak yollarına kendi şirketleri ile devam etmek istiyor. 

Şimdilik Disney tarafından çekilecek olan Star Wars üçlemesinin senaryosu için Disney ile bir anlaşma sağlayan ikilinin kaleminden çıkacak olan ilk film 16 Aralık 2022’de vizyonda olacak. İkilinin Star Wars üçlemesinin sinema severler tarafından sevilip sevilmeyeceğini ise zaman gösterecek.