JAIMIE ALEXANDER Açıkladı: LADY SIF MCU’ya Dönecek mi?

Thor‘un ilk iki filminde ve birkaç Agents of SHIELD bölümünde gözüktükten sonra kaybolan bir karakter anımsıyor musunuz? Kendisi Asgardlı. MCU içinde yok sayıldı. Evet, doğru tahmin ettiniz, kendisi Sif. Bugünkü konumuz Asgardlı Savaş Tanrıçası Lady Sif.

Lady Sif
Sif, Jotunheim’da savaşa hazırlanıyor. Thor (2011)

Direkt konuya geçecek olursak Thor serisi karakterlerinden Sif, Thor’un Savaşçı Üçlüsü Volstagg, Fandral ve Hogun ile birlikte Thor (2011) ve Thor: The Dark World’de yer aldıktan sonra diğerlerinin aksine Thor: Ragnarok’ta gözükmedi. Lady Sif’i canlandıran aktris Jaimie Alexander‘ın Ragnarok çekimleri sırasında başrolünde bulunduğu dizisi Blindspot’un da çekimlerinin olması karakterin filmde olmamasının sebebiydi. Karakterin sevenleri için bu olumsuz bir durum olsa da Sif o filmde yer alsaydı muhtemelen Savaşçı Üçlü gibi Hela tarafından acımasızca öldürülecekti.

Infinity War, Endgame gibi yapımlarda karakterin hiç bahsi geçmese de Sif’in MCU’ya olası bir dönüş yolunu da içeren bir haber yapan IGN, bunun yöntemi olarak MCU’nun ilk LGBT süper kahramanı olacak ve artık Asgard’ın hakimi konumunda olan Valkyrie’e eş olmasını gösterdi.

Yani 2021’de gelecek ve dördüncü Thor filmi olacak Thor: Love and Thunder‘da Lady Sif ‘i Valkyrie’nin sevgilisi olarak görebiliriz. Üstelik bunu sadece biz de istemiyoruz. Alexander, Twitter üzerinden IGN’nin ilgili haberinin tweet’ini alıntılayarak ”Ben varım.” manasında ”raises hand” şeklinde tweet attı ve kullandığı emojilerle de bunu istediğini anlayabiliyoruz.

https://twitter.com/JaimieAlexander/status/1155999827504689153?s=20

Siz de bizim gibi karakteri seven ve MCU’da yeniden yer almasını isteyenlerden misiniz? Yorumlarda karakterin olası dönüşüne dair fikirlerinizi bize iletmeyi ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. 

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.